Kvalifikacije za Euro 2024 Euro 2024 Euro 2024 slovenska nogometna reprezentanca

Fotozgodba Slovenije na Euru 2024

Veseli in težki trenutki slovenskih junakov #foto

Slovenija Nogomet | Slovenska nogometna družina je spisala posebno pravljico. | Foto Grega Valančič/www.alesfevzer.com

Slovenska nogometna družina je spisala posebno pravljico.

Slovenska nogometna reprezentanca bo prihodnje leto igrala na četrtem velikem tekmovanju, drugič na evropskem prvenstvu. Pot do Nemčije je bila dolga deset krogov, v osmih mesecih popotovanja do uspeha ni manjkalo tako veselih kakor kriznih trenutkov. Poglejmo si, kako so se izbranci Matjaža Keka od prvega do zadnjega, desetega kroga spopadali s kvalifikacijami za Euro 2024, v katerih so v skupini H s sedmimi zmagami, enim neodločenim rezultatom, dvema porazoma in skupno 22 osvojenimi točkami osvojili drugo mesto za Dansko, ki je imela enak točkovni izplen, a je bila boljša na medsebojnih obračunih.

Slovenija navijači
Sportal Slovenija raja, Slovenija prižiga bakle #video
Matjaž Kek
Sportal Presrečnemu Keku je bilo jasno že po prvem klicu #video
Slovenija Nogomet
Sportal Planica? Giro? Ne, Stožice! In veselica v režiji Benjaminov.

Slovenska nogometna reprezentanca je v uvodnem nastopu v kvalifikacijah za Euro 2024 v gosteh premagala Kazahstan (2:1) in nakazala, da bi se lahko v tem ciklusu še kako resno vmešala v boj za najvišja mesta. Kekova četa je po prvem polčasu zaostajala z 0:1, nato sta David Brekalo in Žan Vipotnik s strelskima prvencema, 21-letni Slovenskobistričan je zadel le osem minut po vstopu v igro, poskrbela za popoln preobrat. To je zgodovinska zmaga Slovenije, sploh prva, dosežena v gosteh v uvodnem krogu kvalifikacij za veliko tekmovanje v treh desetletjih. | Foto: Reuters Slovenska nogometna reprezentanca je v uvodnem nastopu v kvalifikacijah za Euro 2024 v gosteh premagala Kazahstan (2:1) in nakazala, da bi se lahko v tem ciklusu še kako resno vmešala v boj za najvišja mesta. Kekova četa je po prvem polčasu zaostajala z 0:1, nato sta David Brekalo in Žan Vipotnik s strelskima prvencema, 21-letni Slovenskobistričan je zadel le osem minut po vstopu v igro, poskrbela za popoln preobrat. To je zgodovinska zmaga Slovenije, sploh prva, dosežena v gosteh v uvodnem krogu kvalifikacij za veliko tekmovanje v treh desetletjih. Foto: Reuters Slovenska nogometna reprezentanca je v Stožicah strla odpor San Marina, najslabše reprezentance na svetu (2:0). V prvem polčasu je dvakrat zatresla prečko. V 57. minuti je v polno zadel Benjamin Šeško, nato so gostje po podaji Žana Vipotnika zatresli lastno mrežo. | Foto: Grega Valančič/Sportida Slovenska nogometna reprezentanca je v Stožicah strla odpor San Marina, najslabše reprezentance na svetu (2:0). V prvem polčasu je dvakrat zatresla prečko. V 57. minuti je v polno zadel Benjamin Šeško, nato so gostje po podaji Žana Vipotnika zatresli lastno mrežo. Foto: Grega Valančič/Sportida Po dveh zmagah marca je slovenska nogometna reprezentanca kvalifikacije za EP 2024 nadaljevala s porazom. Po dveh slabih posredovanjih v obrambi, pa tudi Vida Belca med vratnicama, je Finska zmagala z 2:0. V napadu so bili izbranci Matjaža Keka obenem premalo nevarni, Benjamin Šeško je sicer zadel okvir vrat. | Foto: Reuters Po dveh zmagah marca je slovenska nogometna reprezentanca kvalifikacije za EP 2024 nadaljevala s porazom. Po dveh slabih posredovanjih v obrambi, pa tudi Vida Belca med vratnicama, je Finska zmagala z 2:0. V napadu so bili izbranci Matjaža Keka obenem premalo nevarni, Benjamin Šeško je sicer zadel okvir vrat. Foto: Reuters Slovenska nogometna reprezentanca je na svoji četrti tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2024 v razprodanih Stožicah z 1:1 (1:1) remizirala z Dansko. Po uvodnih dveh zmagah in petkovem porazu s Finsko so Slovenci pokazali drugačen obraz in osvojili točko. | Foto: Grega Valančič/Sportida Slovenska nogometna reprezentanca je na svoji četrti tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2024 v razprodanih Stožicah z 1:1 (1:1) remizirala z Dansko. Po uvodnih dveh zmagah in petkovem porazu s Finsko so Slovenci pokazali drugačen obraz in osvojili točko. Foto: Grega Valančič/Sportida Slovenija je v petem krogu kvalifikacij v polnih Stožicah s 4:2 premagala Severno Irsko in dosegla tretjo zmago. Zadeli so Andraž Šporar (dvakrat), Petar Stojanović in Benjamin Šeško. Danska je San Marino premagala s 4:0, v Kazahstanu so Finci z zmago 1:0 skočili na prvo mesto. | Foto: www.alesfevzer.com Slovenija je v petem krogu kvalifikacij v polnih Stožicah s 4:2 premagala Severno Irsko in dosegla tretjo zmago. Zadeli so Andraž Šporar (dvakrat), Petar Stojanović in Benjamin Šeško. Danska je San Marino premagala s 4:0, v Kazahstanu so Finci z zmago 1:0 skočili na prvo mesto. Foto: www.alesfevzer.com Kvalifikacije za Euro 2024 so se prevesile v drugo polovico. Slovenija je v San Marinu upravičila vlogo favorita, najslabšo reprezentanco na svetu je, čeprav zaradi poškodbe ni mogla računati na Benjamina Šeška, odpravila s 4:0 in v skupini H prevzela vodilni položaj. Slovenija je osvojila 13 točk, toliko so jih zbrali tudi prvi favoriti Danci, ki so še drugič v tem ciklusu premagali Finsko (1:0). Blizu vrha je tudi Kazahstan, ki je poglobil krizo Severne Irske (1:0).  | Foto: Guliverimage Kvalifikacije za Euro 2024 so se prevesile v drugo polovico. Slovenija je v San Marinu upravičila vlogo favorita, najslabšo reprezentanco na svetu je, čeprav zaradi poškodbe ni mogla računati na Benjamina Šeška, odpravila s 4:0 in v skupini H prevzela vodilni položaj. Slovenija je osvojila 13 točk, toliko so jih zbrali tudi prvi favoriti Danci, ki so še drugič v tem ciklusu premagali Finsko (1:0). Blizu vrha je tudi Kazahstan, ki je poglobil krizo Severne Irske (1:0). Foto: Guliverimage Slovenska nogometna reprezentanca je na nadvse pomembni tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo v razprodanih Stožicah s 3:0 premagala Finsko. Kekova zasedba se je Fincem tako maščevala za junijski poraz v Helsinkih (0:2), ob tem pa naredila pomemben korak k tako želenemu preboju na Euro, ki ga bo naslednje leto gostila Nemčija. Prvi favoriti skupine H Danci so s 3:1 premagali Kazahstan in imajo po sedmih odigranih tekmah prav toliko točk kot vodilni Slovenci (16). | Foto: www.alesfevzer.com Slovenska nogometna reprezentanca je na nadvse pomembni tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo v razprodanih Stožicah s 3:0 premagala Finsko. Kekova zasedba se je Fincem tako maščevala za junijski poraz v Helsinkih (0:2), ob tem pa naredila pomemben korak k tako želenemu preboju na Euro, ki ga bo naslednje leto gostila Nemčija. Prvi favoriti skupine H Danci so s 3:1 premagali Kazahstan in imajo po sedmih odigranih tekmah prav toliko točk kot vodilni Slovenci (16). Foto: www.alesfevzer.com Slovenska nogometna reprezentanca je v Belfastu opravila še z enim zahtevnim izpitom in se po zmagi nad Severno Irsko z 1:0 (1:0) povsem približala sanjskemu cilju, nastopu na Euru 2024. Slovenci tudi po osmem krogu ostajajo na vrhu skupine H, zahvaljujoč boljši gol razliki od Danske, ki je tokrat "le" z 2:1 ugnala San Marino.  | Foto: Reuters Slovenska nogometna reprezentanca je v Belfastu opravila še z enim zahtevnim izpitom in se po zmagi nad Severno Irsko z 1:0 (1:0) povsem približala sanjskemu cilju, nastopu na Euru 2024. Slovenci tudi po osmem krogu ostajajo na vrhu skupine H, zahvaljujoč boljši gol razliki od Danske, ki je tokrat "le" z 2:1 ugnala San Marino. Foto: Reuters

Slovenski nogometni reprezentanci ni uspelo izkoristiti prve izmed dveh priložnosti za preboj na EP 2024 v Nemčiji. Slovenci so na gostovanju v Köbenhavnu v devetem krogu kvalifikacij z 1:2 (1:1) klonili pred Dansko, ki si je tako že zagotovila mesto na Euru. Zasedba Matjaža Keka bo imela drugo priložnost v ponedeljek, ko bo v Stožicah lovila vsaj remi s Kazahstanom, ki je v devetem krogu s 3:1 odpravil San Marino. | Foto: Reuters Slovenski nogometni reprezentanci ni uspelo izkoristiti prve izmed dveh priložnosti za preboj na EP 2024 v Nemčiji. Slovenci so na gostovanju v Köbenhavnu v devetem krogu kvalifikacij z 1:2 (1:1) klonili pred Dansko, ki si je tako že zagotovila mesto na Euru. Zasedba Matjaža Keka bo imela drugo priložnost v ponedeljek, ko bo v Stožicah lovila vsaj remi s Kazahstanom, ki je v devetem krogu s 3:1 odpravil San Marino. Foto: Reuters Slovenska nogometna reprezentanca je v kvalifikacijah še sedmič zmagala in se z 22 točkami uvrstila na Euro 2024 v Nemčijo, na prvo veliko tekmovanje po 14 letih oziroma na prvo evropsko prvenstvo po 24 letih. Kazahstan je v nabito polnih Stožicah premagala z 2:1. V prvem polčasu je z bele točke zadel Benjamin Šeško, nato je član Kopra Ramazan Orazov sicer poskrbel za izenačenje in živčen drugi polčas, a je vse dvome razblinil Benjamin Verbič z golom za zmago v 86. minuti.  | Foto: www.alesfevzer.com Slovenska nogometna reprezentanca je v kvalifikacijah še sedmič zmagala in se z 22 točkami uvrstila na Euro 2024 v Nemčijo, na prvo veliko tekmovanje po 14 letih oziroma na prvo evropsko prvenstvo po 24 letih. Kazahstan je v nabito polnih Stožicah premagala z 2:1. V prvem polčasu je z bele točke zadel Benjamin Šeško, nato je član Kopra Ramazan Orazov sicer poskrbel za izenačenje in živčen drugi polčas, a je vse dvome razblinil Benjamin Verbič z golom za zmago v 86. minuti. Foto: www.alesfevzer.com