Četrtek, 2. 8. 2018, 22.49

Poročilo s tekme FCSB : Rudar

Velenjčani nemočni tudi v Bukarešti

Marijan Pušnik | Foto Vid Ponikvar

Nogometaši velenjskega Rudarja so končali evropsko tekmovanje. Na povratni tekmi so v Bukarešti izgubili proti FCSB oziroma Steaui z 0:4 (0:1). Romuni so že prvo tekmo dobili z 2:0.

Maribor Čikura
Sportal Mariborčani in Ljubljančani naprej, Jokić ustavil Domžale, slovo Rudarja

Nogometaši Velenja so končali nastope v kvalifikacijah za evropsko ligo. Potem ko so se v uvodnem krogu znesli nad amaterji iz San Marina in jim v dveh tekmah nasuli deset zadetkov, so v drugem nastopu naleteli na zahtevnega tekmeca iz Bukarešte, ki si je zagotovil napredovanje s skupnim izidom 6:0.

Izbranci Marijana Pušnika so si vrata tretjega kroga priprli že na prvi tekmi v Velenju, ki so jo izgubili z 0:2. Pred odhodom v Romunijo si niso delali utvar o presenečenju, na Nacionalnem stadionu pa so hitro spoznali, da bodo tudi letos, tako kot vselej doslej, obstali v drugem krogu.

Domačini so v prvem polčasu enkrat zadeli v polno, z enajstmetrovke v 22. minuti, ko so na začetku drugega dela povedli z 2:0, pa sta oba trenerja posegla po menjavah in preostanek tekme izkoristila za uigravanje. Sledila sta še dva zadetka, in sicer v 68. minuti ter ob koncu sodnikovega dodatka za 4:0.

FCSB : Rudar Velenje 4:0 (1:0)

Nacionalni stadion, sodniki: Ivanov, Gavrilin in Usačev (vsi Rusija).

Strelci: 1:0 Tanase (22./11 m), 2:0 Morutan (49.), 3:0 Coman (68.), 4:0 Benzar (90.).

FCSB: Balgradean, Balasa, Pintilii (od 59. Oaka), Nedelcu, Coman (od 74. Benzar), Tanase (od 46. Gnohere), Morutan, Junior Morais, Planić, Jakoliš, Popescu.

Rudar: Malnar, Kašnik, Muić, Pišek, Bolha, Šantek (od 52. Parfitt-Williams), Vasiljević, Tomašević, Šimunac (od 56. Kamara), Solomun (od 62. Trifkovič), Pušaver.

Rumeni kartoni: Junior Morais, Balasa, Tanase; Kašnik, Muić, Vasiljević.