Južnoameriške kvalifikacije, 11. krog

Katastrofa Messija z Argentino na derbiju v Braziliji

3

Philippe Coutinho, Neymar | Foto Reuters

Argentini ni mogel pomagati niti Lionel Messi, ki se je v njen dres vrnil po poškodbi. V 11. krogu južnoameriških kvalifikacij za svetovno nogometno prvenstvo 2018 je v Belo Horizonteju izgubila z 0:3. Argentincem, ki niso zmagali že štiri tekme zapored, grozi, da se na prvenstvo sploh ne bodo uvrstili.

Brazilija je v kvalifikacijah zmagala že petič zapored. Ostaja na vrhu skupine in je na dobri poti, da si zagotovi nastop na svetovnem prvenstvu. Njen selektor Tite je v izjemno dobrem položaju, medtem ko za Edgarda Bauzo, ki sedi na klopi Argentine, velja ravno obratno. Zmagal ni že četrto tekmo zapored, zdaj je za nameček doživel še katastrofo proti največjemu tekmecu.

Argentinci so tokrat lahko računali tudi na Lionela Messija, ki ga na zadnjih tekmah, ko so izgubljali točke, ni bilo, saj je bil poškodovan. Z njim v postavi so bili stoodstotni, a tokrat ni mogel pomagati niti največji zvezdnik svetovnega nogometa. Napadalec Barcelone je bil povsem neviden.

Brazilci so se vrnili na štadion v Belo Horizonteju prvič po 8. juliju leta 2014, ko so tam v polfinalu svetovnega prvenstva doživeli enega najhujših porazov v svoji zgodovini. Proti Nemčiji so izgubili z 1:7. Bali so se prvega kvalifikacijskega poraza pred domačimi navijači v zgodovini, a je bil strah zaman. Tokrat so bili gospodarji na igrišču in zanesljivo dosegli veliko zmago.

Pot do treh točk jim je utrl napadalec Liverpoola Philippe Coutinho, ki je potrdil dobro klubsko formo in poskrbel za evrogol v 26. minuti. Tik pred koncem polčasa je na 2:0 povišal prvi zvezdnik Brazilije Neymar, v drugem polčasu pa je piko na i postavil izkušeni nekdanji vezist londonskega Tottenhama, ki si zdaj kruh služi na Kitajskem, Paulinho.

Lionelu Messiju je z Argentino spodrsnilo tudi v Belo Horizonteju. | Foto: Reuters Lionelu Messiju je z Argentino spodrsnilo tudi v Belo Horizonteju. Foto: Reuters Zelo majhne razlike na lestvici, Argentinci trenutno brez svetovnega prvenstva

Argentinci so ostali na šestem mestu kvalifikacijske skupine v Južni Ameriki, ki bi ob koncu pomenilo, da bi ostali brez svetovnega prvenstva. Na petem mestu, ki prinaša dodatne kvalifikacije, je Čile, ki je tokrat remiziral v Kolumbiji, in ima točko več.

Razlike med reprezentancami na lestvici so zelo majhne. Odstopata samo Brazilija in Urugvaj, ki je tokrat odpravil Ekvador, na vrhu ter Venezuela in Bolivija, medsebojno tekmo so visoko dobili Venezuelci, na dnu.

Med osmim Perujem, ki je tokrat v gosteh presenetil Paragvaj, in tretjo Kolumbijo so le štiri točke razlike.