NK Olimpija NK Olimpija NK Maribor NK Maribor NK Domžale NK Koper ND Gorica NK Aluminij NK Krško NK Celje NK Rudar NK Radomlje

Nedelja, 24. 7. 2016, 22.33

Prva liga Telekom Slovenije, 2. krog

Olimpija in Maribor tudi v drugem krogu brez spodrsljaja

Olimpija, ki brani naslov, in Maribor, ki ji ga želi odvzeti nazaj, sta zmagala tudi v 2. krogu nogometne Prve lige Telekom Slovenije. Ljubljančani so bili v gosteh boljši od Radomelj, Maribor pa je v Ljudskem vrtu premagal Rudar.

Olimpija, ki je med tednom nesrečno izpadla iz Evrope, je v prejšnjem krogu z 1:0 doma premagala Celje. Zdaj je odpravila še Radomlje v Domžalah. Ljubljančani so vodili od 66. minute, ko je zadel mladi Miha Zajc, tik pred koncem tekme pa je končni izid postavil nigerijski napadalec Blessing Eleke.

V soboto je bil na delu tudi Koper, ki je na Bonifiki premagal novinca v prvi ligi, Aluminij. Za prve tri točke je zadel najboljši strelec Koprčanov v prejšnji sezoni Jaka Štromajer ob koncu tekme.

Prva tekma kroga je bila na sporedu v petek, ko je Celje do prvih točk v novi sezoni prišlo po zmagi nad Gorico z 1:0. Edini gol je na začetku drugega polčasa, v 46. minuti, dosegel Lovre Cirjak.

V nedeljo sta bila na delu tudi Maribor in Domžale, ki sta med tednom uspešno nastopila v Evropi in se prebila v tretji krog kvalifikacij za ligo Europa. Maribor, vijoličasti so zmagali že v prvem krogu, so se v Ljudskem vrtu veselili novih treh točk proti Rudarju. Rezultat je bil 2:0, oba zadetka pa je dosegel Sunny Omoregie.

Domžalčani se iz Krškega vračajo zgolj s točko. V 22. minuti so doživeli šok, ko je za domače zadel David Bučar. Rezultat je z bele točke v 68. minuti izenačil Slobodan Vuk, preobrata pa Domžalčanom ni uspelo pripraviti.