8 let, 1 mesec

slovenska nogometna reprezentanca Srečko Katanec Ljudski vrt Švica Bern

Ponedeljek, 12. 10. 2009, 21.34

V Sloveniji žalost, v Bosni fešta (foto in video)

Slovenski nogometaši so na zadnji tekmi kvalifikacij za SP 2014 v Bernu izgubili proti Švici z 0:1. Slovenija je končala na tretjem mestu v skupini, v dodatne kvalifikacije se je prebila Islandija.

Slovenski nogometaši so v Bernu lovili zmago, ki bi jim ob ugodnem razpletu tekme med Norveško in Islandijo zagotovila dodatne kvalifikacije. Toda Izbrancem Srečka Katanca se ni izšlo po željah. Varovanci Ottmarja Hitzfelda so pokazali, da so kakovostna ekipa, imeli kar nekaj priložnosti, eno pa tudi izkoristili. Z njo so potrdili prvo mesto v skupini E in pot v Brazilijo, Slovenci pa so končali na tretjem mestu. Rabelj Slovenije je bil v 74. minuti Granit Xhaka, ki je s strelom s 25 metrov premagal sicer izjemnega Samirja Handanovića.

Zadnji krog kvalifikacij za SP 2014 se je v skupini E iztekel po željah Islandije. Ta je v Oslu remizirala z Norveško, s čimer je ob porazu Slovenije v Švici tudi uvrstila v dodatne kvalifikacije. V tretji tekmi skupine sta Ciper in Albanija igrala neodločeno 0:0.

Bosna rešila čast Balkana: Vedatore, terminatore

Nogometaši Bosne in Hercegovine bodo naslednje leto prvič v zgodovini nastopili na velikem tekmovanju. Nastop na svetovnem prvenstvu v Braziliji so si zagotovili s prvim mestom v kvalifikacijski skupini G. Izbranci Safeta Sušića so ga potrdili na gostovanju v Rigi, kjer so Latvijo z golom Vedada Ibiševića v 60. minuti premagali z 1:0 in rešili čast Balkana. Ni potrebno posebno poudarjati, da je bosanski komentator spet jokal od sreče. "Vedatore, terminatore," je vpil. Zadetek Bosne in solze sreče bosanskega komentatorja si lahko ogledate tudi v videu.