16.29

Dejan Mezga NK Maribor NK Maribor

Sobota, 9. 2. 2013, 16.29

Štirje zadetki v desetih minutah: Hrvata za novo zmago Maribora

Maribor je na pripravah v Turčiji s 3:1 premagal romunskega prvoligaša Petrolul Ploiesti. Vsi goli so padli v drugem polčasu.

Tekma proti trenutno šestouvrščenemu moštvu romunskega prvenstva bi morala biti odigrana že v petek, a je bila zaradi neurja, ki je vladalo v Beleku, prestavljena na soboto.

Tokrat problemov z vremenom ni bilo, Maribor pa je vpisal novo zmago v pripravah na drugi del sezone. Zanimivo, vsi štirje goli so padli v drugem delu igre, v razmaku vsega desetih minut, prvega pa je z enajstih metrov v 62. minuti prispeval hrvaški staroselec v dresu Maribora Dejan Mezga. Že šest minut pozneje je izkušeni vezist povišal na 2:0, potem ko se je otresel branilcev v kazenskem prostoru in z natančnim strelom meril v mrežo Romunov. Minuto za povišanjem vodstva Mariborčanov so Romuni zaostanek znižali, a že v 72. minuti je še en Hrvat v vrstah vijolic, novinec Matija Smrekar zabil nov gol in postavil končni izid 3:1.