Sreda, 5. 4. 2023, 22.20

1 leto

Panathinaikos zmagal z 1:0

Šporar se je odkupil za zapravljeno 11-metrovko

Panathinaikos Andraž Šporar | Andraž Šporar je zabil svoj deveti ligaški gol za Panathinaikos. | Foto Guliver Image

Andraž Šporar je zabil svoj deveti ligaški gol za Panathinaikos.

Andraž Šporar, ki je zaradi poškodbe prepone izpustil uvodni tekmi v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2024, zdaj spet igra. Če je na prvi tekmi po povratku zapravil 11-metrovko, je na drugi zadel za zmago Panathinaikosa.

Žan Vipotnik
Sportal Noro, Mariboru se obetajo silni milijoni evrov

Andraž Šporar ni igral od šestega marca, nazadnje je gol za Panathinaikos zabil 18. februarja. Na zelenico se je vrnil v nedeljo, ko so Atenčani odigrali drugo tekmo drugega dela grškega prvenstva. In še drugič so igrali neodločeno 0:0 (po AEK še z Volosom). Slovenski reprezentant je v zaključku tekme, v osmi minuti sodnikovega dodatka, zapravil 11-metrovko.

A se je Ljubljančan odkupil na sredini tekmi, ko je zadel za zmago nad Arisom z 1:0. To je njegov 12. gol za Panathinaikos v tej sezoni (devet v ligi, dva v pokalu in en na evropskih kvalifikacijah). Šporar je tekmo sicer začel na klopi in vstopil v 59. minuti (zadel je deset minut pozneje). Adam Gnezda Čerin je odigral celotno tekmo, Benjamin Verbić je ostal na klopi. Panathinaikos je tako poravnan na vrhu lige: tako kot AEK ima 66 točk, tretji Olympiacos pa tri manj.