0.17

6 let, 7 mesecev

Thermometer Blue 0,15

1

Barcelona Real Madrid Atletico Madrid Granada Rene Krhin Jan Oblak Jan Oblak špansko prvenstvo Sevilla

Petek, 3. 3. 2017, 0.17

Špansko prvenstvo, 25. krog

Velika napaka Jana Oblaka, Atletico le do točke

1

Florin Andone | Foto Reuters

V sredo je bilo v 25. krogu španskega nogometnega prvenstva zelo vroče. Barcelona, pri kateri je trener Luis Enrique napovedal, da po koncu sezone odhaja, s 6:1 odpravila Sporting Gijon in skočila na vrh. Real je doma namreč le remiziral proti Las Palmasu. Madridčani so se z dvema goloma v zadnjih petih minutah komaj rešili pred porazom. Jan Oblak je z Atleticom v četrtek remiziral v gosteh pri Deportivu La Coruni.

Jan Oblak, ki se je v prejšnjem krogu vrnil po dolgotrajni odsotnosti zaradi poškodbe, je z Atleticom v četrtek z 1:1 remiziral v gosteh pri Deportivu La Coruni.

Napaka Jana Oblaka:

Deportivo La Coruna 1 - 0 Atletico Madrid 02... by goloviliga

Evropski podprvak je brez zmage ostal tudi po zaslugi slovenskega vratarja, ki si je v 13. minuti privoščil veliko napako. Podal je žogo v noge nasprotnikovemu napadalcu Florinu Andoneju, kar je Romun s pridom izkoristil, stekel sam proti njegovim vratom in zadel. V 76. minuti je Antoine Griezmann poskrbel za izenačenje in postavil končni izid tekme.

Na tej tekmi je za dramo poskrbel napadalec Atletica Fernando Torres, ki je po eni izmed akcij kar nekaj časa preležal nezavesten na zelenici štadiona Riazor.

Sevilla je v zadnji tekmi kroga z minimalnih 1:0 doma odpravila Athletic Bilbao in tako še naprej diha za ovratnik vodilnima Realu in Barceloni.

Lionel Messi je takole z glavo dosegel že 21. prvenstveni gol v tej sezoni. | Foto: Reuters Lionel Messi je takole z glavo dosegel že 21. prvenstveni gol v tej sezoni. Foto: Reuters

Luis Enrique je po visoki zmagi sporočil, da odhaja

Barcelona je v sredo s 6:1 odpravila Sporting Gijon in na lestvici prehitela Real. Po tekmi je njen trener Luis Enrique sporočil, da po koncu sezone zapušča Barcelono. "Hvala Barceloni, navijačem in nogometašem. Hvala vsem, a moja odločitev je dokončna. Po koncu sezone zapuščam Barcelono. Odločitev ni bila lahka, a vanjo sem stoodstotno prepričan. Potrebujem počitek," je z izjavo šokiral 45-letni trener, ki je na klop Barcelone sedel leta 2014 in z njo do zdaj osvojil osem lovorik.

Leta 2015 je bil evropski prvak, dvakrat je osvojil tudi špansko prvenstvo, dvakrat španski pokal, veselil pa se je tudi španskega in evropskega superpokala, medtem ko je leta 2015 s Katalonci postal tudi klubski svetovni prvak.

Cristiano Ronaldo je z dvema goloma v zadnjih petih minutah rešil Real. | Foto: Reuters Cristiano Ronaldo je z dvema goloma v zadnjih petih minutah rešil Real. Foto: Reuters

Cristiano Ronaldo rešil Real pred novim porazom

Real je v poznejšem terminu gostil Las Palmas in bil tik pred porazom. Pet minut pred koncem je z igralcem manj, ko je bil na začetku drugega polčasa po veliki neumnosti izključen Gareth Bale, zaostajal z 1:3, a nato ga je kot ničkolikokrat do zdaj rešil Cristiano Ronaldo.

Najboljši strelec v zgodovini Madridčanov je naprej v 86. minuti zadel z enajstih metrov, najstrožjo kazen je izsilil sam, nato pa v 90. minuti z glavo zadel še za 3:3 in Real rešil pred drugim porazom v zadnjih treh prvenstvenih krogih.

Rene Krhin ni igral

Na delu je bila v sredo tudi Granada, ki je brez poškodovanega slovenskega reprezentanta Reneja Krhina doma z 2:1 premagala Alaves in zabeležila pomembno zmago v boju za obstanek.