26. 2. 2017,
22.58

Thermometer Blue 0,15

3

Real Madrid Barcelona Rene Krhin Atletico Madrid Jan Oblak Jan Oblak špansko prvenstvo

Nedelja, 26. 2. 2017, 22.58

Špansko prvenstvo, 24. krog

Realu bi skoraj spet spodrsnilo, Oblak se je vrnil in izgubil proti Barceloni

3

Real Madrid | Foto Reuters

Po porazu proti Valencii v prejšnjem je vodilni Real v 24. krogu španskega nogometnega prvenstva proti Villarrealu v nedeljo zvečer zaostajal že z 0:2, a nato v zadnje pol ure po velikem preobratu prišel do zmage s 3:2. Jan Oblak je za Atletico zaigral prvič po 12. decembru lani in v Madridu z 1:2 izgubil proti Barceloni.

Jan Oblak je bil vse do 64. minute zaklenil svoja vrata in nekajkrat navdušil z obrambami. V obup je spravljal predvsem Lionela Messija, Argentincu je ubranil dva zelo nevarna strela. Izkazal se je tudi pri strelu z glavo Gerarda Piqueja ob koncu prvega dela igre. Premagan je bil po strelu Rafinhe, kmalu za tem so domačini z golom branilca Diega Godina prišli do izenačenja. Rezultat 1:1 je bil na semaforju vse do 87. minute, ko je Messi po akciji, v kateri je prišel do odbite žoge, rutinirano premagal slovenskega vratarja in Kataloncem prinesel tri zelo pomembne točke.

Rene Krhin ni igral za Granado pri porazu v Bilbau z 1:3.