20. 2. 2017,
22.37

Thermometer Blue 0,68

špansko prvenstvo Jan Oblak Jan Oblak Rene Krhin Granada Real Madrid Barcelona Atletico Madrid

Ponedeljek, 20. 2. 2017, 22.37

Špansko prvenstvo, 23. krog

Messi v zadnji minuti z enajstmetrovke rešil Barcelono pred novo blamažo

Lionel Messi | Foto Reuters

Barcelona, ki si je med tednom v prvi tekmi osmine finala lige prvakov privoščila blamažo in v gosteh pri PSG izgubila z 0:4, bi v nedeljo skoraj ostala brez zmage v 23. krogu španskega prvenstva doma proti skromnemu Leganesu. Za zmago z 2:1 je dvakrat zadel Lionel Messi. Zmagoviti gol je zabil z enajstih metrov v zadnji minuti tekme.

Real Madrid, ki vodi, je v soboto brez težav doma odpravil Espanyol z 2:0.

Zmagal je tudi Atletico Madrid, pri katerem Jana Oblaka še ni bilo v postavi. S 4:1 je bil v gosteh boljši od Sporting Gijona, a do zmage ni prišel na tako lahek način, kot se zdi na prvi pogled. Tri točke je s tremi goli v vsega šestih minutah priskrbel francoski rezervist Kevin Gameiro.

Že v petek je Granada, ki se bori za obstanek, brez pomoči poškodovanega Reneja Krhina premagala Betis.