13. 2. 2017,
22.57

Thermometer Blue Green 4,13

špansko prvenstvo Lionel Messi Lionel Messi Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo Jan Oblak Jan Oblak Barcelona Real Madrid Asier Illarramendi

Ponedeljek, 13. 2. 2017, 22.57

Špansko prvenstvo, 22. krog

Atletico po preobratu nazaj na četrto mesto. Svet se čudi Torresu. #video

Atletico Madrid Fernando Torres | Foto Getty Images

Na zadnji nedeljski tekmi 22. kroga španskega prvenstva je Atletico premagal Celto in skočil nazaj na četrto mesto. Madridčani so dobrih deset minut pred koncem tekme celo zaostajali z 1:2, nato pa sta v razmiku dveh minut za popoln preobrat in zmago poskrbela Yannick Carrasco in Antoine Grizemann. Za vrhunec obračuna je sicer že v 11. minuti poskrbel Fernando Torres, ki je v polno zadel na neverjeten način.

Madridčani so tako kot že mnogokrat v tej sezoni tudi tokrat hodili po robu preživetja, a na koncu se je zanje vse izteklo srečno. Celta je po zaslugi Johna Guidettija v 78. minuti celo povedla z 2:1, a sta v 86. in 88. minuti za popoln preobrat ter zmago poskrbela Yannick Carrasco in Antoine Griezmann.

Atletico, ki še vedno čaka na poškodovanega Jana Oblaka, je z novimi tremi točkami prehitel Real Sociedad in skočil nazaj na četrto mesto.

Dame in gospodje, Fernando Torres:

Brutalna sobota

Barcelona je v soboto na krilih napadalnega trojčka Luis Suarez, Lionel Messi in Neymar brez težav odpravila Alaves in dosegla visoko zmago. Urugvajec je dosegel dva zadetka, Argentinec in Brazilec pa po enega.

Šov zadetkov je na koncu tekme pokvarila hujša poškodba branilca Kataloncev Aleixa Vidala, ki si je pri posredovanju igralca Alavesa Thea Hernandeza huje poškodoval gleženj. Sezona se je zanj že končala, saj bo moral po prvih podatkih počivati vsaj pet mesecev.

Kako jo je skupil Vidal?

Huligani Alavesa brutalno napadli Barcelonine navijače

Pred tekmo španskega prvenstva med Alavesom in Barcelono so na ulicah baskovskega mesta Vitoria domači huligani napadli navijače Barcelone. En navijač je utrpel hujše poškodbe glave in so ga odpeljali v bolnišnico, je potrdila policija.

Skupina med 40 in 50 zamaskiranimi huligani je napadla navijače Barcelone, ki so čakali na tekmo. Policija ni sporočila, da bi koga aretirala, poroča francoska tiskovna agencija AFP. Huligani so se nad navijači Barcelone znesli z železnimi palicami in stoli.

Kost je počila tudi v Pamploni

Tako kot tekmo med Barcelono in Alavesom je huda poškodba zaznamovala tudi zadnjo sobotno tekmo med Osasuno in Realom, ki je slavil z 1:3. Po trku z Iscom se je zlomila desna golen Tana Bonnina.

Kako jo je skupil Bonnin:

Lep zadetek nekdanjega galaktika

Že v petek je Real Sociedad premagal Espanyol in prehitel Atletico, ki ga v nedeljo čaka težka preizkušnja proti Celti. Baskom je v drugem polčasu s prelepim zadetkom nove tri točke zagotovil nekdanji član madridskega Reala Asier Illarramendi.