22.30

6 let, 7 mesecev

Thermometer Blue 0,68

2

Jan Oblak Jan Oblak Sevilla Atletico Madrid Real Madrid Barcelona špansko prvenstvo

Ponedeljek, 16. 1. 2017, 22.30

Špansko prvenstvo, 18. krog

Real ni več nepremagljiv, za konec zmaga njegovega soimenjaka

2

Sergio Ramos | Foto Reuters

V zadnji tekmi 18. kroga španskega prvenstva je Real Sociedad v ponedeljek z 2:0 zmagal v Malagi. Real Madrid je v soboto izgubil v Sevilli z 1:2 in doživel prvi poraz po kar 40 tekmah. Andaluzijci, ki so do treh točk prišli po preobratu v zadnjih minutah, imajo zdaj za Realom na drugem mestu le še točko zaostanka.

Real je bil tik pred koncem rekordnega niza neporaženosti že v četrtek, na povratni tekmi španskega pokala, ko je do zadnjih minut zaostajal z 1:3, a nato zabil dva gola in prišel do izenačenja. Preobrat je z golom začel prav nekdanji nogometaš Seville, ki je zdaj kapetan Reala in je osovražen v Andaluziji, Sergio Ramos.

Tokrat je bila zgodba skoraj identična, a le s to razliko, da je izkušeni španski branilec, ki spada med najboljše na svetu, pri vodstvu Reala z 1:0 (z enajstih metrov je zadel Cristiano Ronaldo) z avtogolom poskrbel za izenačenje na 1:1. V sodnikovem podaljšku pa je za zmago domače enajsterice in veliko veselje poskrbel napadalec, ki je iz milanskega Interja v Sevillo prišel pred kratkim, Stevan Jovetić.

Real je izgubil prvič po 6. aprilu lani, ko je z 0:2 klonil na prvi tekmi četrtfinala lige prvakov  (na povratni tekmi je potem zmagal s 3:0 in napredoval).

Luis Suarez je zabil dva gola, Lionel Messi enega. Zdaj sta skupaj izenačena na vrhu lestvice strelcev.  | Foto: Reuters Luis Suarez je zabil dva gola, Lionel Messi enega. Zdaj sta skupaj izenačena na vrhu lestvice strelcev. Foto: Reuters Leo Messi in Luis Suarez po petardi skupaj na vrhu

V soboto je Barcelona pričakovano odpravila v tej sezoni zelo dober Las Palmas in ga premagala s 5:0, čeprav sta zvezdniška Neymar in Andres Iniesta tekmo začela na klopi. Izkazal se je Luis Suarez z dvema goloma, tudi tokrat se je med strelce vpisal Lionel Messi. Urugvajec in Argentinec sta s 14 prvenstvenimi goli tudi na vrhu lestvice strelcev.

Atletico Madrid je brez poškodovanega slovenskega reprezentanta Jana Oblaka, ki okreva po operaciji rame, doma z 1:0 premagal Betis.