špansko prvenstvo Barcelona Real Madrid Atletico Madrid Jan Oblak Jan Oblak

Ponedeljek, 9. 1. 2017, 23.08

Špansko prvenstvo, 17. krog

Valencia tone vse nižje, ne gre ji niti po odhodu italijanskega trenerja

Valencia | Foto Getty Images

V zadnji tekmi 17. kroga španskega prvenstva je Valencia v gosteh pri zadnjeuvrščeni Osasuni le remizirala in nadaljuje s slabimi rezultati. Nekdanji španski prvak, ki je pomembno vlogo igral tudi v Evropi, tudi po odhodu nekdanjega selektorja Italije Cesareja Prandellija ne najde poti iz krize.

Branilki naslova Barceloni je spodrsnilo v nedeljo, ko je le remizirala v gosteh pri Villarrealu. Rumena podmornica je po zadetku na začetku drugega polčasa Nicolasa Sansoneja dolgo vodila, Kataloncem pa je točko v zadnjih trenutkih tekme priboril kdo drug kot Lionel Messi. Ta je s fantastičnim prostim udarcem v 90. minuti izenačil na 1:1. Vseeno točka branilcem španskega naslova ne pomeni veliko, saj za vodilnim Realom s tekmo več zaostaja kar za pet točk.

Še naprej je suveren Real, ki je na čelu s Cristianom Ronaldom žev soboto s 5:0 premagal Granado, nekdanjo ekipo Reneja Krhina, ki se seli na Otok. Madridski Real je ostal neporažen že na 39. tekmi zapored v vseh tekmovanjih in je s tem izenačil rekordni niz Barcelone iz lanskega leta.

Atletico Jana Oblaka, ki zaradi poškodbe ne more pomagati Madridčanom, je težko prigarane zmage veselil pri Eibarju, vroča Sevilla pa je v San Sebastianu razstavila Real Sociedad (4:0).