španski pokal Atletico Madrid Jan Oblak Jan Oblak Real Madrid Barcelona

Četrtek, 12. 1. 2017, 23.07

Španski pokal, osmina finala

Noro, Real po dveh golih v zadnjih minutah še 40. neporažen

Real Madrid | Foto Reuters

Real Madrid je bil v četrtek zvečer na povratni tekmi osmine finala španskega pokala v Sevilli tik pred tem, da bo prvič po 39 tekmah brez poraza prvič izgubil, a je v zadnjih minutah tekme zabil dva gola in prišel do remija s 3:3. Ob Madridčanih je med najboljših osem napredovala tudi Barcelona, ki jo je v sredo rešil kdo drug kot Lionel Messi.

Ker je Real že na prvi tekmi proti Sevilli zmagal s 3:0, se je njegov trener Zinedine Zidane odločil, da bo tvegal. Spočil je nekaj nosilcev, med njimi tudi Cristiana Ronalda in Hrvata Luko Modrića, in kazalo je, da ga bo takšna odločitev stala rekorda. Real je namreč lovil za španske klube rekordno 40. zaporedno tekmo brez poraza v vseh tekmovanjih (po prvenstveni zmagi nad Real Sociedadom konec tedna si je ta rekord delil z Barcelono).

Po vodstvu Seville s 3:1 v zaključku tekme, se je zdelo, da bo Real ostal brez rekorda, a nato je kapetan Sergio Ramos v 82. minuti z enajstih metrov poskrbel za znižanje zaostanka, medtem ko je Karim Benzema globoko v sodnikovem podaljšku, v 93. minuti, poskrbel za remi in Realu pomagal postaviti nov mejnik.

Lionel Messi je prav tako poskrbel za nov rekord

Barcelona, ki je prvo tekmo v Bilbau izgubila z 1:2, je v sredo doma lovila zaostanek proti Athleticu in bila uspešna. Zmagala je s 3:1, odločilni zadetek pa je ob koncu tekme prispeval kdo drug kot Lionel Messi, ki je še na tretji tekmi zapored zadel s prostega strela. To je bil že njegov 26. gol za Barcelono na tak način, s tem je izenačil klubski rekord Nizozemca Ronalda Koemana. Pred tem sta zadela Brazilec Neymar in Urugvajec Luis Suarez, ki je dosegel jubilejni 100. gol v dresu Barcelone.

Dame in gospodje, to je Leo Messi:

Pod lep zadetek se je podpisal tudi Luis Suarez:

Atletico brez Jana Oblaka izgubil, a napredoval

Atletico Madrid je na povratni tekmi osmine finala brez poškodovanega slovenskega vratarja Jana Oblaka z 2:3 izgubil z Las Palmasom, a se zaradi ugodnega rezultata s prve tekme (zmaga z 2:0) uvrstil v četrtfinale. Pri gostih iz Kanarskih otokov je z dvema zadetkoma blestel Hrvat Marko Livaja.