Rok Viškovič

5. 12. 2016,
23.10

Thermometer Blue 1,65

špansko prvenstvo nogomet Real Madrid Barcelona el clasico Atletico Madrid Jan Oblak Jan Oblak Granada Rene Krhin Bojan Jokić

Ponedeljek, 5. 12. 2016, 23.10

Špansko prvenstvo, 14. krog

Real se je rešil na Camp Nouu, Deportivo ponižal Baske

Real Madrid | Foto Reuters

Prvi el clasico v tej sezoni med Barcelono in Real Madridom se je končal z remijem 1:1. Madridčani so izenačili v zadnji minuti tekme in ohranili prednost šestih točk pred Katalonci na vrhu lestvice. Atletico Madrid je z Janom Oblakom razočaral in pred domačimi navijači le remiziral proti Espanyolu.

Trener Real Madrida Zinedine Zidane tudi po 23. tekmi v tej sezoni v vseh tekmovanjih ostaja neporažen. Po tej plati je slovitemu Francozu enak le Matjaž Kek na klopi Rijeke. Slovenski trener je ravno na dan el clasica sodeloval na velikem hrvaškem derbiju in z Rečani remiziral v Zagrebu proti Dinamu. Prav tako z 1:1.

Podobno velja tudi za Zidana, ki je z Realom gostoval pri Barceloni in pred kar 98 tisoč gledalci upal, da bo ostal neporažen. Katalonci, ki šest točk zaostajajo za Realom - ta na nov naslov španskega prvaka čaka že od leta 2012 -, so seveda krenili po zmago.

Katalonci so bili kaznovani za neučinkovitost

Luis Suarez je zadel za vodstvo Barcelone. | Foto: Reuters Luis Suarez je zadel za vodstvo Barcelone. Foto: Reuters V prvem polčasu gledalci niso videli zadetka, v drugem je bilo veliko bolj razburljivo. Po prekinitvi in podaji Neymarja je Barcelono v 52. minuti v vodstvo popeljal urugvajski zvezdnik Luis Suarez. Po tem so imeli Katalonci kar nekaj priložnosti za vodstvo, a jih niso izkoristili.

Kazen je nastopila v zadnji minuti tekme, ko je, kot že velikokrat do zdaj na pomembnih tekmah, Madridčane rešil njihov kapetan, branilec Sergio Ramos, ki je z glavo zadel v 90. minuti. Do konca tekme se izid ni spremenil in Real je ohranil visoko prednost na vrhu lestvice.

Realu je soboto polepšala tudi Granada

Da je bila sobota za Madridčane še toliko slajša, je poskrbela tudi do tega kroga drugouvrščena Sevilla, ki je nepričakovano izgubila v gosteh pri Granadi z 1:2. Granada, pri kateri slovenskega reprezentanta Reneja Krhina spet ni bilo niti na klopi, je dosegla sploh prvo prvenstveno zmago v sezoni.

V zadnji sobotni tekmi je Atletico v Madridu, kjer je Jan Oblak branil vso tekmo, razočaral in remiziral brez zadetkov proti Espanyolu.