20. 1. 2017,
0.08

Thermometer Blue 0,90

Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo španski pokal Atletico Madrid Barcelona Real Madrid

Petek, 20. 1. 2017, 0.08

Španski pokal, četrtfinale (prve tekme)

Visoka zmaga Atletica, Barcelona ni bila tako prepričljiva

Atletico Madrid | Foto Reuters

Madridski Atletico je v četrtek na prvi tekmi španskega pokala visoko s 3:0 premagal Eibar in se z eno nogo in pol že uvrstil v polfinale. Manj prepričljiva je bila Barcelona, ki je z 1:0 premagala Real Sociedad. Že v sredo je bil na delu Real Madrid, ki je v prestolnici z 1:2 priznal premoč Celti iz Viga.

Izbranci Zinedina Zidana so v nedeljo v Sevilli prekinili rekorden niz 40 srečanj brez poraza, v sredo pa izgubili še drugič zapored. Na Santiago Bernabeuu je beli balet na prvi tekmi četrtfinala španskega pokala gostili Celto in izgubili z 1:2. Gostje so povedli v 64. minute, ko je Franscica Casillo premagal Iago Aspas. Marcelo je pet minut zatem izenačil, Celta pa je za novo vodstvo potrebovala le minuto. Končnih 1:2 in prednost pred povratno tekmo ji je prinesel Jonny.

Atletico Madrid je brez poškodovanega Jana Oblaka, ta bi se lahko med vratnici vrnil čez dva meseca, v četrtek razbil Eibar. Barcelona je gostovala pri Realu Sociedadu, kjer si je z uspešno izvedeno 11-metrovko Neymarja priigrala prednost pred povratno tekmo.