Domen Črnigoj Vid Belec Salernitana Empoli Leo Štulac Petar Stojanović Josip Iličić Atalanta Genoa Rok Vodišek AC Milan Inter Samir Handanović

Ponedeljek, 9. 5. 2022, 22.44

ITALIJANSKO PRVENSTVO, 36. KROG

Milan ostaja dve točki pred Handanovićevim Interjem

Samir Handanović, Inter | Samir Handanović se je po lažji poškodbi že v prejšnjem krogu vrnil v vrata Interja. | Foto Guliverimage

Samir Handanović se je po lažji poškodbi že v prejšnjem krogu vrnil v vrata Interja.

Dva kroga pred koncem italijanske nogometne lige še naprej ostaja v vodstvu Milan. Rdeče-črni so v 36. krogu v gosteh kljub zaostanku z 0:1 na koncu s 3:1 premagali Verono in ohranili dve točki prednosti pred mestnim tekmecem Interjem, ki je nove točke v tem krogu vknjižil že v petek.

Inter Samir Handanović
Sportal Handanović z nižjo plačo in novo nalogo ostaja v Interju

Junak tekme v Veroni je bil Sandro Tonali, ki je izkoristil dve podaji Rafaela Leaa, najprej je v sodnikovem dodatku prvega polčasa izenačil, nato pa na začetku drugega dela poskrbel za popoln preobrat. Zmago AC Milana je v 86. minuti le še potrdil Alessandro Florenzi.

Z dramatičnim "slovenskim" srečanjem med Interjem Samirja Handanovića in Empolijem, za katerega je igral Leo Štulac, Petar Stojanović pa zaradi kazni ni bil v kadru, se je v petek zvečer začel 36. krog italijanskega prvenstva. Inter je bil na domači zelenici že v velikih težavah, saj je zaostajal že z 0:2, a na krilih dveh zadetkov Lautara Martineza prišel do preobrata in zmage s 4:2.

Nogometaši Interja so se le začasno prebili na sam vrh lestvice. Andrea Pinamonti v peti in Kristjan Asllani v 28. minuti sta gostom priigrala vodstvo z 2:0, toda Milančani so še pred koncem prvega dela izid poravnali po avtogolu Simoneja Romagnolija v 40. in zadetku Lautara Martineza v 45. minuti. Argentinski napadalec je domači zasedbi priigral vodstvo v 64. minuti, končni izid pa je v sodniškem dodatku postavil Alexis Sanchez.

Domen Črnigoj je pomagal Venezii do zelo pomembne domače zmage nad Bologno. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Domen Črnigoj je pomagal Venezii do zelo pomembne domače zmage nad Bologno. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Atalanta, ki še vedno ne računa na pomoč Josipa Iličića, je v nedeljo v gosteh premagala Spezio, zadnjeuvrščena Venezia Domna Črnigoja pa je v dramatičnem srečanju, polnem zadetkov, odpravila Bologno s 4:3. Domen Črnigoj je na igrišču prebil 79 minut. Salernitana Vida Belca bo gostila Cagliari.

Že v petek je četrtouvrščeni Juventus gostoval pri Genoi Roka Vodiška in presenetljivo izgubil z 1:2. Mladi slovenski vratar je sedel na klopi.

Italijansko prvenstvo, 36. krog:

Petek, 6. maj:
Inter : Empoli 4:2 (2:2)
Samir Handanović (Inter) je branil celotno tekmo; Leo Štulac (Empoli) je igral do 69. minute, Petar Stojanović (Empoli) zaradi izključitve na prejšnji tekmi ni igral.

Genoa : Juventus 2:1 (0:0)
Rok Vodišek (Genoa) ni dobil priložnosti za igro.