Nedelja, 11. 9. 2016, 21.03

Matic Črnic debitiral

Rijeka Matjaža Keka iz rok izpustila veliko priložnost

Matjaž Kek | Foto Vid Ponikvar

Zagrebškemu Dinamu je v 8. krogu hrvaškega prvenstva spodrsnilo, saj je v soboto doma presenetljivo izgubil proti Osijeku. Rijeka Matjaža Keka bi se z zmago nad Cibalio v Vinkovcih branilcu naslova tako lahko oddaljila za tri točke, a je zapravila neverjetno priložnost za zmago in se morala sprijazniti z zgolj točko.

Matjažu Keku dramatične končnice tekem v tej sezoni očitno niso naklonjene. Potem ko je v 5. krogu v 90. minuti prišel do vodstva v Zaprešiću proti tamkajšnjemu Interju, a nato vseeno ostal brez zmage (domačini so v 94. minuti izenačili na 1:1 z enajstmetrovko), je imela njegova Rijeka tokrat priložnost, da zmaga prav v 94. minuti.

- Matjaž Kek: Sem vijoličen in tako bo vedno ostalo #intervju
- Matjaž Kek in Luka Elsner tako nikoli ne bosta zmagovalca #komentar

Na gostovanju pri Cibaliji so imeli Rečani namreč na voljo enajstmetrovko pri izidu 0:0. K žogi je pristopil izkušeni avstrijski napadalec Alexander Gorgon, ki je na Reko prišel pred začetkom sezone, a zadel prečko. Takoj za tem je glavni sodnik tekme označil konec. Na belo točko je namreč pokazal prav v zadnji minuti podaljška, ki ga je označil pred tem.

Debi Matica Črnica

Matic Črnic, ki je v Rijeko prišel iz Domžal ob koncu poletnega prestopnega roka, je igral od 72. minute. To je bil njegov debi v dresu obalnega hrvaškega prvoligaša.

Rijeka je po točki, ki jo je osvojila pri zadnjeuvrščenem klubu, sicer sama na vrhu, a ima pred Dinamom le točko prednosti. V osmih prvenstvenih krogih je osvojila 20 točk. Ob šestih zmagah ima dva remija, poraza pa še ne pozna.