Maribor prehitel Olimpijo, Gorica ni več najslabša

Nogometaši Maribora so v Dravogradu na srečanju četrtega kroga Prve lige Telekom Slovenije napolnili mrežo primorskemu brezdomcu Ankaranu (5:1) in si zagotovili vodilno mesto. Olimpiji, ki je v soboto remizirala v Kranju (0:0), so pobegnili na dve točki razlike. Gorica je remizirala v Domžalah in prekinila niz petih zaporednih porazov v vseh tekmovanjih. Vrtnice niso več zadnje, saj so prehitele Ankaran.

Na Koroškem se je med strelce vpisal tudi kapetan Marcos Tavares, čeprav je vstopil v igro šele proti koncu srečanja. Foto: Grega Valančič/Sportida

V nedeljo sta se predstavila slovenska junaka, ki sta se v evropskem tekmovanju uvrstila v play-off. Maribor, ki bo naskakoval ligo prvakov proti Hapoelu, si je v primerjavi z Domžalami že podaljšal evropsko sezono vsaj do decembra. Vijolice so po uspešnem gostovanju na Islandiji nadaljevale zmagoviti niz v Dravogradu, kjer je začasno doma primorski brezdomec Ankaran-Hrvatini. Zmagale so s 5:1, s tem pa ohranile stoodstotni izkupiček v prvi ligi.

Kako je Maribor premagal Ankaran s 5:1?

Trener vijolic Darko Milanič je izpolnil cilj. Mariborčane je v nedeljo okrepil tudi občasni reprezentant Martin Milec, ki pa na Koroškem še ni zaigral v vijoličastem dresu, ampak se bo nekdanjim soigralcem pridružil v nadaljevanju sezone.

Potreboval le 72 sekund

Vijolice so v dvoboj vstopile odločno. Že v drugi minuti je zadetek za 1:0 dosegel Martin Kramarič, ki se je v zadnjih letih v vlogi posojenega napadalca dokazoval v Krškem. Za zadetek je potreboval le 72 sekund.

Mariborčani so nadaljevali festival zadetkov prek Aleksa Pihlerja, Dina Hotića (v prvem polčasu so mu sodniki po sporni odločitvi razveljavili zadetek, v drugem delu je zadel okvir vrat) in kapetana Marcosa Tavaresa. V 69. minuti je častni gol za gostitelje dosegel Rok Kidrič (1:3), v izdihljajih srečanja pa je končni rezultat 5:1 po avtogolu dosegel nogometaš Ankarana Raoul Delgado.

Novogoričani povedli, a so Domžale vrnile udarec

Četrti krog sta sklenila kluba iz Domžal in Gorice. Izbranci Simona Rožmana so kljub napornemu evropskemu tempu ujeli ritem v 1. SNL, kjer se med evropskimi nastopi predstavljajo z malodane rezervno postavo.

Le tri dni po ogromnem slavju, ko so slovenski pokalni zmagovalci v Evropi izločili nemški Freiburg, so remizirali z vrtnicami. Gorica je v Domžalah povedla v 52. minuti z zadetkom Donatusa Edafeja, nato pa so gostitelji z golom Petra Franjića hitro izenačili. Ostalo je pri 1:1 in prvi točki Gorice, ki je tako na lestvici zapustila zadnje mesto. Rožmanova četa se bo v Evropi pomerila z Marseillom.

Obračun med Olimpijo in Triglavom se je končal brez zadetkov. Obračun med Olimpijo in Triglavom se je končal brez zadetkov. Foto: Žiga Zupan/Sportida

Trdoživi Gorenjci so jo zagodli Olimpiji

Popoldanska tekma pred 1.500 navijači v Kranju se je končala brez zadetka. Nogometaši Triglava so tako končali niz treh zaporednih zmag Ljubljančanov na začetku sezone. Z disciplinirano in borbeno predstavo so zaustavili vse napade Olimpije, ki je imela veliko terensko premoč, veliko poskusov, bila v večini statičnih elementov prepričljivo boljši tekmec, a mreže tekmecev ni zatresla.

25 / 25

Sobotni spored četrtega kroga Prve lige Telekoma Slovenije je sklenil dvoboj v Velenju, kjer so Krčani z 1:0 premagali Rudar. Zmagoviti zadetek je v 65. minuti prispeval hrvaški nogometaš Tonći Mujan.

Celjani niso izkoristili številčne prednosti in le remizirali v Kidričevem. Celjani niso izkoristili številčne prednosti in le remizirali v Kidričevem. Foto: Urban Urbanc/Sportida

Aluminij se je rešil z dvema igralcema manj

Na petkovi nogometni tekmi v Kidričevem nismo videli zmagovalca. Celjani so po zaslugi Luke Žinka in Rudija Vancaša dvakrat vodili, a so se trdoživi domačini dvakrat vrnili in na koncu iztržili veliko točko. Kidričani so tekmo končali kar z dvema igralcema manj. Ilija Martinović je pordečel že v prvem polčasu, ob koncu tekme pa še Matej Rodin.