2. 4. 2017,
20.29

Thermometer Blue Green 4,13

6

Prva liga Telekom Slovenije naj gol NK Aluminij NK Celje NK Domžale ND Gorica NK Koper NK Krško NK Maribor NK Maribor NK Olimpija NK Olimpija NK Radomlje NK Rudar

Nedelja, 2. 4. 2017, 20.29

PRVA LIGA TELEKOM SLOVENIJE, 27. KROG

Saj ni res, pa je, nov poraz Olimpije!

6

Leon Benko | Foto Grega Valančič/Sportida

V 27. krogu Prve lige Telekom Slovenije je državni prvak Olimpija v Kidričevem proti Aluminiju izgubila z 1:2. Ljubljančani so ob polčasu vodili z 1:0, v drugem pa povsem popustili in domačim dopustili preobrat. Olimpija je na šesti tekmi v spomladanskem delu še petič izgubila. Rudar je na zadnji tekmi kroga razbil zadnjeuvrščene Radomlje (5:1).

Ljubljančani v drugem delu državnega prvenstva ostajajo neprepoznavni. Od 18 mogočih točk so osvojili le eno samo. Čeprav so mnogi mislili, da bo ravno gostovanje v Kidričevem tisto, ki bi lahko pomenilo boljše čase za Olimpijo, se to ni zgodilo. Gostje iz Ljubljane so po zadetku Leona Benka na odmor odšli s prednostjo, v drugem pa je sledil nov šok. Najprej je domače do izenačnja popeljal Blaž Kramer, zmago Kidričanom pa je deset minut pred koncem tekme z lepim zadetkom priboril Žiga Škoflek.

Nigerijcu uspel najhitrejši hat-trick v 1. SNL

Na zadnji tekmi kroga je Rudar v Domžalah razbil že odpisane Radomlje. Pri visoki zmagi s 5:1 je tri zadetke dosegel John Mary, za hat-trick pa je potreboval le štiri minute, kar je nov rekord v prvi slovenski ligi. Pred tem ga je držal Darko Djukić, ko je pred natačno 12 leti (2. april 2005) v dresu Kopra od 6. do 11. minute trikrat zatresel mrežo Zagorja.

Mariborski manjši spodrsljaj

Sobotni del je postregel s tremi neodločenimi izidi. V večernem obračunu sta se z delitvijo točko razšla domači Krško in Maribor. Oba zadetka sta padla že v prvem polčasu, ko je domačine v vostvo z enajstmetrovko popeljal odlični Filip Dangubić, vijolicam pa je vsaj točko na zahtevnem gostovanju zagotovil Dare Vršič.

Z remijem se je končal tudi derbi kroga med vročim Celjem in Domžalami. Goste je v vodstvo v 56. minuti z bele točke popeljal Ivan Firer, domače pa je pred porazom v prvi minuti sodnikovega podaljška rešil izkušeni Elvedin Džinić.

Če smo na obračunih v Krškem in Celju videli po dva zadetka, pa se je primorski derbi v Novi Gorici končal celo brez njih.