reprezentanca nogometna reprezentanca nogomet prijateljske tekme

Prijateljske tekme (november)

Angleži so jih držali za vrat, a se Španci niso dali

1

Miha Mevlja | Foto Sportida

Slovenski nogometaši so v ponedeljek reprezentančno leto zaključili v Vroclavu, kjer so s Poljaki odigrali prijateljsko tekmo (1:1). V torek je Anglija na Wembleyju remizirala s Španijo (2:2), Italijani pa v Milanu z Nemčijo.

Selektor Srečko Katanec je v Vroclavu priložnost ponudil nekaterim nogometašem, ki jim do zdaj ni namenjal veliko minut. Prvi vratar Jan Oblak in kapetan Boštjan Cesar po zmagi na Malti nista bila več del reprezentančne odprave, manjkal je tudi Dejan Trajkovski, ki si je na Malti poškodoval ključnico.

Slovenci povedli v 24. minuti

V 24. minuti prijateljske tekme v Vroclavu je padel prvi gol, odlično podajo Josipa Iličića v kazenski prostor Poljske je izkoristil Miha Mevlja in mojstrsko premagal domačega vratarja Arturja Boruca. Sledil je hiter protinapad Poljakov, a je bil slovenski vratar Vid Belec na mestu. Slovenci so prednost ubranili do konca prvega polčasa.

Drugi polčas je Katanec začel z Delameo Mlinarjem, ki je zamenjal Samardžića in Kronavetrom, ki je nadomestil Zajca. Poljski selektor je menjal vratarja Boruca z Wojciechom Szczesnym. V 53. minuti je kapetana Iličića na igrišču nadomestil Andraž Šporar. Kapetanski trak je prevzel Krhin.

Poljaki pritisnili in v 79. minuti izenačili

V 66. minuti je poljski selektor Nawalka v igro poslala zvezdnika Jakuba Blaszczykowskega. V 80. minuti se je gostiteljem menjava obrestovala, Blaszczykowski je lepo podal v slovenski kazenski prostor, Belca pa je z dovršenim dotikom premagal Lukasz Teodorczyk. Namesto Belca je Katanec v slovenska vrata poslal Jana Koprivca, ki je tako postal četrti novinec. Pred njim so prvi nastop v izbrani vrsti dočakali Gregor Sikošek, Antonio Delamea Mlinar in Aleks Pihler

Poljaki so pritiskali, a so Slovenci zdržali, tekma v Vroclavu se je končala z 1:1.

S kom se bo pomerila Slovenija do konca kvalifikacij za SP 2018?

Španci preprečili poraz z zadnjim strelom na tekmi

V torek so bili na sporedu še številni prijateljski obračuni. Zelo zanimivo je bilo na Wembleyju, kjer je vse do 89. minute kazalo na gladko zmago domačih, ko je najprej za Španijo znižal izid na 1:2 Iago Aspas, poraz furije v Londonu pa je praktično z zadnjim strelom na tekmi, v 96. minuti, preprečil Isco.

Tudi v Milanu sta se merila velikana, a tudi tukaj nismo videli zmagovalca. Italijani in Nemci so se razšli celo brez zadetkov. Lepe zmage so se na Severnem Irskem veselili Hrvati, Srbi pa so z 0:2 izgubili proti Ukrajini.