nogomet slovenska nogometna reprezentanca kvalifikacije za SP 2018 Miha Mevlja Srečko Katanec Antonio Delamea Mlinar Jan Koprivec Aleks Pihler Gregor Sikošek

Torek, 15. 11. 2016, 4.00

Fotozgodba

Kako je neizkušena, a zelo pogumna Slovenija utišala 40 tisoč Poljakov #foto

2

V ponedeljek je slovenska nogometna reprezentanca odigrala zadnjo tekmo v letošnjem letu in v Vroclavu, čeprav je nastopila brez številnih nosilcev igre in so v njem dresu debitirali kar štirje nogometaši, pred 40 tisoč gledalci remizirala (1:1) proti četrtfinalistki letošnjega evropskega prvenstva Poljski. Bila je celo blizu zmage. Kaj se je dogajalo?

Na tribunah štadiona v Vroclavu, ki je gostil tekme evropskega prvenstva leta 2012, se je zbralo 40.119 gledalcev. | Foto: Sportida Na tribunah štadiona v Vroclavu, ki je gostil tekme evropskega prvenstva leta 2012, se je zbralo 40.119 gledalcev. Foto: Sportida

Srečko Katanec na levem boku tokrat ni mogel računati niti na Bojana Jokića niti na Dejana Trajkovskega. Priložnost za debi v kateremkoli reprezentančnem dresu je tako dočakal mladi nogometaš Kopra Gregor Sikošek (številka 20). | Foto: Sportida Srečko Katanec na levem boku tokrat ni mogel računati niti na Bojana Jokića niti na Dejana Trajkovskega. Priložnost za debi v kateremkoli reprezentančnem dresu je tako dočakal mladi nogometaš Kopra Gregor Sikošek (številka 20). Foto: Sportida

Branilec Miha Mevlja je v 24. minuti z golom v slogu največjih golgeterjev Slovenijo presenetljivo popeljal v vodstvo. Takole je proslavil svoj prvi reprezentančni zadetek v četrtem nastopu za Slovenijo. | Foto: Sportida Branilec Miha Mevlja je v 24. minuti z golom v slogu največjih golgeterjev Slovenijo presenetljivo popeljal v vodstvo. Takole je proslavil svoj prvi reprezentančni zadetek v četrtem nastopu za Slovenijo. Foto: Sportida

Miral Samardžić je bil eden redkih slovenskih reprezentantov v prvi postavi iz standardne začetne enajsterice, ki se je uveljavila v zadnjem času. | Foto: Sportida Miral Samardžić je bil eden redkih slovenskih reprezentantov v prvi postavi iz standardne začetne enajsterice, ki se je uveljavila v zadnjem času. Foto: Sportida

Drugi, ki si je v letošnjem letu priboril podoben status in je bil na igrišču od začetka tudi tokrat, je Benjamin Verbič. | Foto: Sportida Drugi, ki si je v letošnjem letu priboril podoben status in je bil na igrišču od začetka tudi tokrat, je Benjamin Verbič. Foto: Sportida

Rok Kronaveter je tokrat zaigral v drugem polčasu. | Foto: Sportida Rok Kronaveter je tokrat zaigral v drugem polčasu. Foto: Sportida

Poljaki so nastopili z dvema vratarjema. V prvem polčasu je branil član angleškega Bournemoutha Artur Boruc, v drugem član Rome Wojciech Szczesny, ki je na tej fotografiji. | Foto: Sportida Poljaki so nastopili z dvema vratarjema. V prvem polčasu je branil član angleškega Bournemoutha Artur Boruc, v drugem član Rome Wojciech Szczesny, ki je na tej fotografiji. Foto: Sportida

V odsotnosti Jana Oblaka je vrata Slovenije branil Vid Belec, ki je bil na igrišču do 84. minute, ko je med vratnici stopil eden izmed štirih debitantov pri gostih, Jan Koprivec. | Foto: Sportida V odsotnosti Jana Oblaka je vrata Slovenije branil Vid Belec, ki je bil na igrišču do 84. minute, ko je med vratnici stopil eden izmed štirih debitantov pri gostih, Jan Koprivec. Foto: Sportida

Med nogometaši obeh ekip je tudi zavrela kri. | Foto: Sportida Med nogometaši obeh ekip je tudi zavrela kri. Foto: Sportida

Za Poljake je v 84. minuti zadel golgeter belgijskega Anderlechta Lukasz Teodorczyk in postavil končni izid. | Foto: Sportida Za Poljake je v 84. minuti zadel golgeter belgijskega Anderlechta Lukasz Teodorczyk in postavil končni izid. Foto: Sportida

Boban Jović je v četrtem nastopu za Slovenijo prvič igral od začetka in bil na igrišču do zadnjega sodnikovega žvižga. Nekdanji kapetan Olimpije se je v Vroclavu počutil domače, saj si na Poljskem služi kruh. Je član Wisle iz Krakova. | Foto: Sportida Boban Jović je v četrtem nastopu za Slovenijo prvič igral od začetka in bil na igrišču do zadnjega sodnikovega žvižga. Nekdanji kapetan Olimpije se je v Vroclavu počutil domače, saj si na Poljskem služi kruh. Je član Wisle iz Krakova. Foto: Sportida

Potem ko je v petek na tekmi proti Malti debitiral v dresu članske reprezentance Slovenije, je Andraž Šporar tokrat nastopil še drugič. | Foto: Sportida Potem ko je v petek na tekmi proti Malti debitiral v dresu članske reprezentance Slovenije, je Andraž Šporar tokrat nastopil še drugič. Foto: Sportida

Slovenska nogometna reprezentanca je leto 2016 končala z remijem in nizom petih tekem brez poraza. Zbrala je tri zmage, štirikrat remizirala in dvakrat izgubila. Dosegla je šest zadetkov, prejela jih je pet. | Foto: Sportida Slovenska nogometna reprezentanca je leto 2016 končala z remijem in nizom petih tekem brez poraza. Zbrala je tri zmage, štirikrat remizirala in dvakrat izgubila. Dosegla je šest zadetkov, prejela jih je pet. Foto: Sportida