Katar 2022 poškodba Pepe

Nedelja, 11. 12. 2022, 13.03

Presenetljive novice iz portugalskega tabora

Pepe | Foto Guliverimage

Iz Portugalske nogometne zveze (FPF) so danes sporočili, da si je njihov nogometaš Pepe v četrtfinalu svetovnega prvenstva v Katarju zlomil roko. Devetintridesetletni osrednji branilec je dvoboj kljub hudim bolečinam odigral do konca.

Pepeja so po koncu četrtfinalne tekme, v kateri je z 1:0 zmagal Maroko in napredoval v polfinale, kjer ga v sredo (ob 20. uri) čaka Francija, odpeljali v bolnišnico, kjer so po pregledu potrdili zlom podlakti.

Iz Portugalske nogometne zveze niso sporočili, kako dolgo bo moral član Porta počivati. Pepe je za reprezentanco odigral 133 tekem.

Pepe je bil izjemno kritičen do dela sodnikov:

Edini zadetek na sobotni tekmi je dosegel Youssef En-Nesyri v 42. minuti. Dolgoletni član Reala iz Madrida Pepe je imel ob koncu dvoboja lepo priložnost za izenačenje, a je iz neposredne bližine z glavo zgrešil. Kapetan Cristiano Ronaldo je v igro vstopil šele v drugem polčasu, a ni zmogel pripraviti preobrata.

Maroko je postal prvi afriški predstavnik, ki se je uvrstil v polfinale SP. Za finalno vstopnico se bo v sredo ob 20. uri pomeril s Francijo. Prvi polfinalni par bo v torek ob 20. uri Argentina – Hrvaška.