28. 11. 2007,
15.25

Sreda, 28. 11. 2007, 15.25

Popovič prekinil uspavanko

Nogometaši Interblocka so v 8. krogu PrveLige Telekom Slovenije izgubili proti Mariboru z 0:1 (0:0).

Ljubljančani in Mariborčani so na tekmi v slovenski prestolnici pokazali bore malo. V obeh polčasih so nanizali le malo akcij, ki bi prispevale k pozitivni oceni tekme. Kljub vsemu sta imeli ekipi svoje priložnosti, eno redkih pa so v trenutkih, ko so bili v terenski premoči gostitelji, izkoristili Štajerci v sodnikovem podaljšku drugega polčasa.

Izbranci Milka Djurovskega so zdaj na četrtem mestu prvenstvene lestvice, igralci Dragana Skočiča pa na sedmem. Prvi polčas je vse prej kot navdušil nogometne navijače, ki so se odločili za ogled ljubljansko-mariborskega obračuna. Ekipi sta večino časa prebili med obema kazenskima prostoroma, ob pomanjkanju idej za preboj tekmečeve obrambe pa tudi pravih priložnosti ni bilo. V skladu z razmerjem moči na igrišču sta sicer Interblock in Maribor vsak po enkrat preizkusila sposobnosti nasprotnikovega vratarja.

Toda do tega je prišlo šele po dobre pol ure igre. Najprej je v 33. minuti Zeljkovič dobro izvedel prosti strel s 25 metrov, Pridigar v mariborskem golu pa se je izkazal. Le minuto pozneje sta na drugi strani Rozmana "testirala" Mihelič in Jelič. Oba sta zaporedoma poskusila z roba kazenskega prostora, a je mladi čuvaj mreže, ki je zamenjal poškodovanega Strajnarja, svojo nalogo dobro opravil.

V drugem polčasu gledalcem na prvo pravo priložnost ni bilo treba čakati tako dolgo. V 56. minuti je namreč Rakovič z desne strani kazenskega prostora lepo podal v sredino do popolnoma osamljenega Elsnerja. Ta je takoj streljal, a mu z vsega štirih metrov ni uspelo ukaniti Pridigarja, ki je z odličnim posredovanjem preprečil vodstvo domačim. Sledile so minute, ki so spet "uspavale" sicer dokaj dobro zasedeno tribuno stadiona v Šiški.

Tega niso bistveno spremenile niti menjave, za najbolj zanimivo se je odločil strateg Maribora, ki je v 72. minuti iz igre povlekel ideologa igre "vijoličastih" Miheliča, namesto njega pa na zelenico poslal starega znanca slovenskih igrišč Čadikovskega. V 74. minuti je Jolič z roba kazenskega prostora žogo za pol metra poslal mimo leve vratnice, Rozmana pa je z nevarnim poskusom s prostega strela spet ogrel Pečnik.

Prav ob koncu so domačini malce bolj pritisnili in zapretili prek Jelečeviča in Joliča, toda veselili so se gosti, ki so s prostim strelom Popovića (sprožil je z dobrih 30 metrov) globoko v sodnikovem podaljšku prišli do četrte letošnje zmage.