19. 6. 2017,
18.54

Thermometer Blue 0,90

1

Mehika Kamerun Portugalska Nemčija Avstralija Čile Nova Zelandija Rusija pokal konfederacij

Ponedeljek, 19. 6. 2017, 18.54

Pokal konfederacij 2017, 1. krog skupinskega dela

Nemci so naredili tisto, kar so od njih pričakovali

1

Nemčija Avstralija | Foto Reuters

Na letošnjem pokalu konfederacij sta se predstavili še Nemčija in Avstralija. Gledalci so imeli razlog za zadovoljstvo, saj so videli pet golov, zmaga pa je romala k Nemcem (3:2). Drugi dan pokala konfederacij so zaznamovale video analize spornih dogodkov, ki so poskrbele za negodovanje med nogometaši.

Svetovna prvakinja Nemčija je v 1. krogu skupinskega dela merila moči z Avstralijo. To je bil drugi dvoboj v skupini B, v kateri nastopata še Čile in Kamerun. Pri elfu manjka ogromno zvezdnikov, tudi Manuel Neuer, Mesut Özil, Toni Kroos, Thomas Müller. Kljub temu so Nemci pričakovano prišli do zmage, čeprav so Avstralijo premagali z vsega golom razlike (3:2).

Ronaldo in druščina ostali brez načrtovane zmage

Kaj se je dogajalo v nedeljo? Že na tekmi med Portugalsko in Mehiko v skupini A je bil glavni sodnik tekme nekajkrat v središču pozornosti, potem ko je po golu Pepeja na začetku tekme prekinil igro in čakal na sporočilo iz sobe, v kateri analizirajo video posnetke spornih dogodkov, kar je novost, ki jo preizkušajo v generalki za naslednje svetovno prvenstvo, in potem zadetek izkušenega portugalskega branilca razveljavil.

V drugem polčasu, ko so evropski prvaki Portugalci, ki so dvakrat vodili, a obakrat zapravili vodstvo, zadeli za 2:1, je bilo podobno, a tokrat je gol Cedricu Soaresu priznal.

V skupini A je gostiteljica Rusija v soboto pred očmi ruskega predsednika Vladimirja Putina v soboto z 2:0 odpravila Novo Zelandijo.

Damir Skomina je bil dvakrat v središču pozornosti

Čilenci so se jezili na Damirja Skomino. | Foto: Reuters Čilenci so se jezili na Damirja Skomino. Foto: Reuters V skupini B, na drugi tekmi dneva med Čilom in Kamerunom, na kateri je v Moskvi pravico delil Damir Skomina, je bilo praktično identično. Ko je Čile zadel v zadnji minuti prvega polčasa, se je Eduardo Vargas že veselil zadetka, a ga je najboljši slovenski sodnik ustavil in čakal na to, kaj mu bodo sporočili sodelavci. Po vsaj minuti čakanja je gol razveljavil in poskrbel za jezo med Čilenci.

Južnoameriški so se z afriškimi prvaki mučili do zaključka tekme, ko je njihov prvi zvezdnik Alexis Sanchez, ki je tekmo zaradi težav s poškodbo začel na klopi, odlično zaposlil drugega zvezdnika v vrstah Čila Artura Vidala, ki je zadel za 1:0. Dvomov o golu ni bilo. Je bilo pa zato spet zanimivo v zadnji minuti tekme, ko je Vargas zadel še drugič in je stranski sodnik njegov gol razveljavil, a je Skomina počakal na sporočilo iz sobe za video analizo in gol naknadno priznal.