Nedelja, 14. 5. 2023, 13.48

1 leto

Ko je razočaranje preveliko: navijači Milana postrojili igralce #video

AC Milan | Foto Guliverimage

Potem ko so nogometaši Spezie v 35. krogu italijanskega prvenstva presenetili AC Milan in ga premagali z 2:0, so navijači rdeče-črnih svoje igralce poklicali na zagovor. Dogajanje ob igrišču že preiskuje Italijanska nogometna zveza, ki želi ugotoviti, ali so navijači nogometašem grozili ali so jih predvsem spodbujali.

Spezia je rdeče-črne ugnala brez pomoči Tia Cipota, gola pa sta v 75. in 85. minuti dosegla Przemyslaw Wisniewski in Salvatore Esposito. Spezia, ki je tako pretrgala niz osmih zaporednih porazov, je kljub zmagi ostala na 18. mestu, ki še vodi v drugo ligo.

A bolj kot dogajanje na igrišču domišljijo buri dogajanje ob njem. Po slabi igri Milana so morali nogometaši in njihov glavni trener Stefano Pioli stopiti pred najbolj skrajno vejo svojih navijačev, ki so se pripeljali na tekmo v goste.

Video, ki ga objavljamo v prispevku, prikazuje, kako so nogometaši in strokovni štab pozorno prisluhnili svojim navijačem, ni pa jasno, kaj so jim ti sporočili.

Kot poroča Sky Sports, so se navijači AC Milana zaradi te poteze znašli pod drobnogledom Italijanske nogometne zveze, ki naj bi proučila, ali so navijači nogometašem grozili ali so jim le namenili besede spodbude.