28. 11. 2007,
15.17

Sreda, 28. 11. 2007, 15.17

Osterc prekinil črn niz

Nogometaši Livarja so v 9. krogu Prve Lige Telekom Slovenije izgubili proti Hitu Gorici z 0:1 (0:1).

Novogoričani so se po treh prvenstvenih in pokalnem porazu proti Beli krajini tokrat želeli svojim navijačem oddolžiti za skromne predstave. Vtis so v Ivančni Gorici nekoliko popravili, saj so z borbeno igro ves časa tekme prevladovali in z golom Osterca tudi zasluženo slavili. Gorica se je s tretjo zmago povzpela na sedmo mesto, Livar pa je z osmimi porazi trdno na zadnjem mestu prvenstvene lestvice.

Že v deseti minuti je po podaji Demirovića z desne strani nekdanji slovenski reprezentant Osterc z nogo preusmeril žogo za hrbet vratarja domačih Saviča. Ta je bil v glavni vlogi tudi v naslednjih minutah, saj se je izkazal po poskusih Demirovića in Kršiča. Domači so grozili predvsem prek kapetana Permeta in Adilovića, a brez uspeha. Slednji je zapravil tudi najlepšo priložnost Livarja v prvem polčasu, ko je v 34. minuti z glavo s treh metrov meril mimo gola. Adilović je bil nenatančen tudi v 40. minuti, tako da so izbranci Darka Milaniča na odmor odšli z minimalno prednostjo Drugi polčas so še bolj zaznamovali Novogoričani, ki so zapravili številne priložnosti za povišanje vodstva. Pri domačih je omembe vreden strel v tem delu sprožil le Kremenovič, pri gostih pa je bil v središču pozornosti največkrat Osterc. V 65. minuti je bil sam pred Savičem, a je slednji dobro posredoval. V isti minuti je Velikonja meril mimo gola, sledila sta nova nenatančna poskusa nekdanjega slovenskega reprezentanta, prav ob koncu tekme pa je Savič s pravočasnim posredovanjem še enkrat več preprečil veselje Velikonji in Ostercu.