22.44

5 let

Thermometer Blue 0,19

1

La Liga špansko prvenstvo Atletico Madrid Jan Oblak Jan Oblak Real Madrid Barcelona

Nedelja, 28. 4. 2019, 22.44

5 let

ŠPANSKO PRVENSTVO, 35. KROG

Real Madrid pokleknil pred moštvom z dna lestvice, Barcelona je španski prvak

1

Lionel Messi | Lionel Messi je obračun z Levantejem začel na klopi za rezerve, v igro je vstopil v drugem polčasu, v 62. minuti pa je zabil gol za zmago, ki je Barceloni prinesla naslov španskega prvaka. | Foto Reuters

V 35. krogu španskega prvenstva si je Barcelona z zmago proti Levanteju že zagotovila naslov španskega prvaka. Lionel Messi je tekmo začel na klopi za rezervne igralce in Katalonci so se mučili, argentinski čarovnik je na igrišče prišel v drugem polčasu in zabil zmagoviti gol. Atletico Madrid z Janom Oblakom je z 1:0 premagal Valladolid, Real Madrid je doživel poraz pri ekipi z dna španskega prvenstva.

Barcelona je z današnjimi tremi točkami zasledovalcem ušla na neulovljivih devet točk, do konca prvenstva pa so le še trije krogi. Atletico, ki je ob pomoči slovenskega reprezentanta Jana Oblaka premagal Valladolid, lahko ob idealnem razpletu katalonsko ekipo le še ujame, prehiteti pa je ne more več. Barcelona tako slavi 26. naslov španskega prvaka, Messi pa je dosegel že svoj 34. gol v španskem prvenstvu.

Sportal Inter vrgel oko na Iličića, ki nima sreče, Vučkić zadel po dobrem letu dni #video