9. 4. 2018,
22.25

6 let

Thermometer Blue 0,16

nemško prvenstvo Bayern München Borussia Dortmund RB Leipzig Kevin Kampl Dominic Maroh

Ponedeljek, 9. 4. 2018, 22.25

6 let

Nemško prvenstvo, 29. krog

Lekarnarji so jo zagodli Kamplu, Bayern že nemški prvak

Bayern | Foto Reuters

Nogometaši münchenskega Bayerna so si že v soboto, v 29. krogu nemškega prvenstva, zagotovili letošnji naslov prvaka. Na gostovanju pri Augsburgu so slavili s 4:1, tako da imajo pet krogov pred koncem sezone že neulovljivo prednost pred najbližjim zasledovalcem Schalkejem. Za Bayern je to šesti zaporedni naslov v zadnjih sezonah. Bayer Leverkusen je v zadnji tekmi kroga prizadejal Leipzigu boleč poraz.

Kljub temu, da so na Bavarskem pod streho pospravili že 28. naslov prvaka v zgodovini, pa velikega slavja še ne bo. Moštvo namreč čakajo še zahtevne naloge na še dveh frontah: najprej ligi prvakov, kjer Bayern naslednji teden doma igra povratno četrtfinalno tekmo s Sevillo, potem pa še polfinalna tekma nemškega pokala v Leverkusnu.

Le dvakrat doslej je bil v Nemčiji prvak znan prej kot letos; oba dosežka sta tudi v lasti bavarskega kluba, v sezoni 2013/14 je bil prvak že po 27. krogu, v sezoni 2012/13 pa po 28.

Kampl izgublja ligo prvakov, Maroh blizu slovesa

Kevin Kampl je v ponedeljek z Red Bull Leipzigom doma izgubil proti Bayerju (1:4) in na lestvici padel na šesto mesto, ki več ne vodi v ligo prvakov. Odigral je vso tekmo.

Köln Dominica Maroha, ki tokrat zaradi bolezni ni mogel pomagati, je le remiziral z Mainzem in ima zdaj za mesti, ki ti zagotavljajo obstanek, že skoraj neulovljivih osem točk zaostanka.