Jaka Bijol Luka Štor Luka Krajnc RB Leipzig Kevin Kampl nemški pokal

Sreda, 13. 1. 2021, 23.32

Nemški pokal, 1/16 finala

Drugoligaš šokiral nemške prvake

Kiel bayern Munchen | Bavarci so se od branjenja pokalne lovorike poslovili že v 1/16-finala. | Foto Guliverimage

Bavarci so se od branjenja pokalne lovorike poslovili že v 1/16-finala.

Evropski nogometni prvak Bayern je na zadnji tekmi 1/16-finala nemškega pokala nepričakovano izpadel proti Kielu. Drugoligaš, ki je v zadnjih sekundah rednega dela izsilil podaljšek, je branilce pokalne lovorike izločil po izvajanju 11-metrovk. Bayer Leverkusen je v torek doma nadigral Eintracht iz Frankfurta, Izmed slovenskih nogometašev, ki nastopajo v nemških klubih, se je med 16 najboljših v pokalu uvrstil le Kevin Kampl (RB Leipzig).

Kevin Kampl in njegov RB Leipzig sta v gosteh s 3:0 premagala Augsburg in se brez težav uvrstila v osmino finala. Manj uspešen je bil Dynamo Dresden Luke Štora, ki zaradi poškodbe mišice ni kandidiral za tekmo. Izpadla sta še Hannover Jake Bijola, ki ni imel možnosti proti Werderju iz Bremna, in Fortuna Luke Krajnca, ki je klonila proti Essnu.