liga prvakov Liga Europa

Petek, 16. 9. 2016, 11.23

Po prvem evropskem nogometnem tednu (fotozgodba)

Največja razočaranja, ki odmevajo po Evropi

Končan je prvi krog skupinskih delov evropskih tekmovanj. V ligi prvakov in ligi Europa je bilo odigranih 40 tekem, kar nekaj klubskih velikanov pa je dobilo po prstih in v evropsko jesen vstopilo z nezaželenim rezultatom. Kdo je doživel največja razočaranja?

Škotski prvak si je v uvodnem krogu privoščil sramoten poraz v Kataloniji. Razigrani zvezdniki Barcelone so si privoščili izbrance Brendana Rodgersa, ki so se poleti kar nekaj tednov mudili v Sloveniji. Blestel je zlasti trikratni strelec Lionel Messi, na koncu pa so španski prvaki poskrbeli za najvišjo zmago kroga (7:0). Celtic v bogati zgodovini evropskih nastopov še ni izgubili tako visoko. Lahko bi jo odnesel veliko boljše, če bi v prvem polčasu izkoristil strel z bele točke … Barcelona je v prejšnji sezoni že zmagovala s tako visoko razliko. V pokalu je netopirje ponižala s 7:0, Deportivo v španskem prvenstvu pa kar z 8:0.  | Foto: Guliverimage/Getty Images Škotski prvak si je v uvodnem krogu privoščil sramoten poraz v Kataloniji. Razigrani zvezdniki Barcelone so si privoščili izbrance Brendana Rodgersa, ki so se poleti kar nekaj tednov mudili v Sloveniji. Blestel je zlasti trikratni strelec Lionel Messi, na koncu pa so španski prvaki poskrbeli za najvišjo zmago kroga (7:0). Celtic v bogati zgodovini evropskih nastopov še ni izgubili tako visoko. Lahko bi jo odnesel veliko boljše, če bi v prvem polčasu izkoristil strel z bele točke … Barcelona je v prejšnji sezoni že zmagovala s tako visoko razliko. V pokalu je netopirje ponižala s 7:0, Deportivo v španskem prvenstvu pa kar z 8:0. Foto: Guliverimage/Getty Images

V Izraelu je potekal dvoboj, ki se bo zapisal med nesmrtne. Gostitelji so do 76. minute vodili s 3:0, nato pa proti Zenitu ostali brez ene samcate točke (3:4)! Pušnikov in novogoriški evropski krvnik, izraelski podprvak je namreč na poti do skupinskega dela evropske lige izločil Hajduk Split in Gorico, bo še dolgo objokoval zapravljeno priložnost, Rusi pa opevali junaški preobrat. Piko na i je v zadnji minuti z zadetkom, ki ga je dosegel po strelu z glavo, postavil 22-letni črnogorski rezervist Luka Đorđević. ''Česa takega nisem v karieri doživel še nikoli, pa sem v nogometu že dolgo,'' je po čudežni zmagi v Izraelu poudaril trener Mircea Lucescu, ki se je v St. Peterburg preselil iz Ukrajine, kjer je dolgo časa vodil Šahtar Doneck. | Foto: Reuters V Izraelu je potekal dvoboj, ki se bo zapisal med nesmrtne. Gostitelji so do 76. minute vodili s 3:0, nato pa proti Zenitu ostali brez ene samcate točke (3:4)! Pušnikov in novogoriški evropski krvnik, izraelski podprvak je namreč na poti do skupinskega dela evropske lige izločil Hajduk Split in Gorico, bo še dolgo objokoval zapravljeno priložnost, Rusi pa opevali junaški preobrat. Piko na i je v zadnji minuti z zadetkom, ki ga je dosegel po strelu z glavo, postavil 22-letni črnogorski rezervist Luka Đorđević. ''Česa takega nisem v karieri doživel še nikoli, pa sem v nogometu že dolgo,'' je po čudežni zmagi v Izraelu poudaril trener Mircea Lucescu, ki se je v St. Peterburg preselil iz Ukrajine, kjer je dolgo časa vodil Šahtar Doneck. Foto: Reuters

Milanski črno-modri so si privoščili spodrsljaj že na začetku evropske sezone. Doma na San Siru so z 0:2 klonili proti Hapoelu Be'er Sheva. Inter v zadnjih sezonah ne osvaja najvišjih mest v serie A, tako mu evropska liga ponuja morda edino možnost, da si kot zmagovalec pribori udeležbo v ligi prvakov. To je bil evropski prvenec Franka de Boera na trenerskem stolčku Interja. Nizozemec je med vratnici postavil Samirja Handanovića, ki je v drugem delu prejel dva zadetka. Izraelski prvak je zmagal, svoj delež k odmevnemu presenečenju je prispeval tudi Nigerijec John Ogu, ki je pred leti igral na Ptuju v dresu Drave. | Foto: Guliverimage/Getty Images Milanski črno-modri so si privoščili spodrsljaj že na začetku evropske sezone. Doma na San Siru so z 0:2 klonili proti Hapoelu Be'er Sheva. Inter v zadnjih sezonah ne osvaja najvišjih mest v serie A, tako mu evropska liga ponuja morda edino možnost, da si kot zmagovalec pribori udeležbo v ligi prvakov. To je bil evropski prvenec Franka de Boera na trenerskem stolčku Interja. Nizozemec je med vratnici postavil Samirja Handanovića, ki je v drugem delu prejel dva zadetka. Izraelski prvak je zmagal, svoj delež k odmevnemu presenečenju je prispeval tudi Nigerijec John Ogu, ki je pred leti igral na Ptuju v dresu Drave. Foto: Guliverimage/Getty Images

Italijanski prvak je v zadnjih letih nepremagljiv na Apeninskem polotoku. Domače lovorike osvaja kot po tekočem traku, v tej sezoni pa želi napraviti korak naprej še v ligi prvakov, kjer je leta 2015 zablestel z nastopom v finalu. V klub je pripeljal Argentinca Gonzala Higuaina, za katerega je odštel Napoliju kar 90 milijonov evrov, a mu to ni pomagalo do uvodne zmage. Gledalci v Torinu niso videli zadetkov, Sevilla, aktualna branilka naslova v ligi Europa, pa je v močno spremenjeni zasedbi s tisto, ki je osvojila zadnjo evropsko lovoriko, zadržala vse napade stare dame. | Foto: Reuters Italijanski prvak je v zadnjih letih nepremagljiv na Apeninskem polotoku. Domače lovorike osvaja kot po tekočem traku, v tej sezoni pa želi napraviti korak naprej še v ligi prvakov, kjer je leta 2015 zablestel z nastopom v finalu. V klub je pripeljal Argentinca Gonzala Higuaina, za katerega je odštel Napoliju kar 90 milijonov evrov, a mu to ni pomagalo do uvodne zmage. Gledalci v Torinu niso videli zadetkov, Sevilla, aktualna branilka naslova v ligi Europa, pa je v močno spremenjeni zasedbi s tisto, ki je osvojila zadnjo evropsko lovoriko, zadržala vse napade stare dame. Foto: Reuters

Poljski prvak je željno pričakoval nastop v skupinskem delu lige prvakov, v katerem je zaigral po dveh desetletjih. Imel je visoka pričakovanja, nato pa prejel v goste dobro naoljeni porurski stroj, ki jim je dal misliti. Borussia Dortmund je Legio pomendrala kar s 6:0. Že po 17 minutah je bilo 3:0 za rumeno-črne. Pri gostiteljih je zaigral tudi srbski napadalec Miroslav Radović, ki je v prejšnji sezoni pomagal Olimpiji do naslova slovenskega prvaka. To je bila najvišja zmaga Borussie v zgodovini lige prvakov, za dodatno slabo voljo v taboru poljskih prvakov pa so poskrbeli neredi navijačev, ki so med srečanjem obračunavali z osebjem na štadionu. | Foto: Guliverimage/Getty Images Poljski prvak je željno pričakoval nastop v skupinskem delu lige prvakov, v katerem je zaigral po dveh desetletjih. Imel je visoka pričakovanja, nato pa prejel v goste dobro naoljeni porurski stroj, ki jim je dal misliti. Borussia Dortmund je Legio pomendrala kar s 6:0. Že po 17 minutah je bilo 3:0 za rumeno-črne. Pri gostiteljih je zaigral tudi srbski napadalec Miroslav Radović, ki je v prejšnji sezoni pomagal Olimpiji do naslova slovenskega prvaka. To je bila najvišja zmaga Borussie v zgodovini lige prvakov, za dodatno slabo voljo v taboru poljskih prvakov pa so poskrbeli neredi navijačev, ki so med srečanjem obračunavali z osebjem na štadionu. Foto: Guliverimage/Getty Images

Petelini iz Londona so se odločili, da bodo dvoboje lige prvakov igrali na Wembleyju. Na prvem nastopu niso navdušili navijačev, saj so ostali praznih rok proti Monacu (1:2), poraz pa je močno ogrozil njihov načrt o napredovanju med 16 najboljših. Bogati klub iz kneževine je nakazal, da se vrača na pota stare slave, s pomočjo katere je pred leti nastopil tudi v finalu lige prvakov (2004). | Foto: Reuters Petelini iz Londona so se odločili, da bodo dvoboje lige prvakov igrali na Wembleyju. Na prvem nastopu niso navdušili navijačev, saj so ostali praznih rok proti Monacu (1:2), poraz pa je močno ogrozil njihov načrt o napredovanju med 16 najboljših. Bogati klub iz kneževine je nakazal, da se vrača na pota stare slave, s pomočjo katere je pred leti nastopil tudi v finalu lige prvakov (2004). Foto: Reuters

Angleški velikan je v sezono vstopil kot eden osrednjih favoritov za osvojitev evropske lovorike. Liga Europa se za rdeče vrage ni začela spodbudno, saj so se spotaknili že na prvi oviri. V Rotterdamu so izgubili z 0:1, trener Jose Mourinho ni bil nezadovoljen le z rezultatom, ampak tudi sojenjem, saj je sporočil, da je Feyenoord dosegel zadetek s prepovedanega položaja. Nizozemce je sicer v 79. minuti osrečil Tonny Vilhena, Mourinha pa je zmotil prepovedan položaj, v katerem se je nahajal Nicolai Jorgensen. To je bil že četrti zaporedni poraz Uniteda na evropskih gostovanjih, tako da se je slavni portugalski strateg podpisal pod rekord, ki je spravil v slabo voljo privržence nekdanjega evropskega prvaka. | Foto: Guliverimage/Getty Images Angleški velikan je v sezono vstopil kot eden osrednjih favoritov za osvojitev evropske lovorike. Liga Europa se za rdeče vrage ni začela spodbudno, saj so se spotaknili že na prvi oviri. V Rotterdamu so izgubili z 0:1, trener Jose Mourinho ni bil nezadovoljen le z rezultatom, ampak tudi sojenjem, saj je sporočil, da je Feyenoord dosegel zadetek s prepovedanega položaja. Nizozemce je sicer v 79. minuti osrečil Tonny Vilhena, Mourinha pa je zmotil prepovedan položaj, v katerem se je nahajal Nicolai Jorgensen. To je bil že četrti zaporedni poraz Uniteda na evropskih gostovanjih, tako da se je slavni portugalski strateg podpisal pod rekord, ki je spravil v slabo voljo privržence nekdanjega evropskega prvaka. Foto: Guliverimage/Getty Images

Rostov tega ni pričakoval, sploh po odličnih nastopih v kvalifikacijah za ligo prvakov, kjer je izločil tudi Ajax. Prvič je nastopil na velikem evropskem odru, a ga je takoj predramila odvržena bavarska petarda, ki je glasno počila v mreži ruskega podprvaka. Rostov se je v Münchnu prepričal o moči, ki jo premore Ancelottijev Bayern. Bavarci so poskrbeli za 13. zaporedno domačo zmago v ligi prvakov. Slovenski reprezentant Miha Mevlja je imel v obrambi velike težave z zvezdniki, ki branijo barve nemškega prvaka. Primorec je odigral vso tekmo, pri Bayernu pa sta z dvema zadetkoma izstopala nemški reprezentant Joshua Kimmich in poljski as Robert Lewandowski. | Foto: Guliverimage/Getty Images Rostov tega ni pričakoval, sploh po odličnih nastopih v kvalifikacijah za ligo prvakov, kjer je izločil tudi Ajax. Prvič je nastopil na velikem evropskem odru, a ga je takoj predramila odvržena bavarska petarda, ki je glasno počila v mreži ruskega podprvaka. Rostov se je v Münchnu prepričal o moči, ki jo premore Ancelottijev Bayern. Bavarci so poskrbeli za 13. zaporedno domačo zmago v ligi prvakov. Slovenski reprezentant Miha Mevlja je imel v obrambi velike težave z zvezdniki, ki branijo barve nemškega prvaka. Primorec je odigral vso tekmo, pri Bayernu pa sta z dvema zadetkoma izstopala nemški reprezentant Joshua Kimmich in poljski as Robert Lewandowski. Foto: Guliverimage/Getty Images

Francoski predstavnik Lyon je ohranil odlično medsebojno razmerje z 11-kratnim zaporednim hrvaškim prvakom, ki je tudi tokrat potegnil krajšo. Olympique Lyon je evropski prvenec na novem štadionu v skupinskem delu lige prvakov kronal s prepričljivo zmago s 3:0. Hrvati bi lahko omilili poraz, a jim sreča ni bila naklonjena, saj so dvakrat zadeli okvir vrat. Pri tretjem golu si je veliko napako privoščil slovenski reprezentant Petar Stojanović, ki je po Mariboru vpisal nastop v ligi prvakov še z Zagrebčani. Izgubil je žogo, Lyon pa je izkoristil vrzel v obrambi in zatresel mrežo Dinama, ki ga v nedeljo čaka derbi hrvaškega prvenstva s Kekovo Rijeko. | Foto: Reuters Francoski predstavnik Lyon je ohranil odlično medsebojno razmerje z 11-kratnim zaporednim hrvaškim prvakom, ki je tudi tokrat potegnil krajšo. Olympique Lyon je evropski prvenec na novem štadionu v skupinskem delu lige prvakov kronal s prepričljivo zmago s 3:0. Hrvati bi lahko omilili poraz, a jim sreča ni bila naklonjena, saj so dvakrat zadeli okvir vrat. Pri tretjem golu si je veliko napako privoščil slovenski reprezentant Petar Stojanović, ki je po Mariboru vpisal nastop v ligi prvakov še z Zagrebčani. Izgubil je žogo, Lyon pa je izkoristil vrzel v obrambi in zatresel mrežo Dinama, ki ga v nedeljo čaka derbi hrvaškega prvenstva s Kekovo Rijeko. Foto: Reuters

Edini španski predstavnik, ki je ta teden izgubil v prvem krogu evropskih tekmovanj, prihaja iz Baskije. Na gostovanju v Italiji je pogorel pri Sassuolu, ki je po Crveni zvezdi nadigral še rdeče-bele iz Bilbaa (3:0). Klub, ki se je v Italiji najboljšim pridružil šele v zadnjih letih, je premoč kronal v drugem polčasu, ko je moral vratar Athletica Iago Herrerin po žogo v mrežo kar trikrat. | Foto: Reuters Edini španski predstavnik, ki je ta teden izgubil v prvem krogu evropskih tekmovanj, prihaja iz Baskije. Na gostovanju v Italiji je pogorel pri Sassuolu, ki je po Crveni zvezdi nadigral še rdeče-bele iz Bilbaa (3:0). Klub, ki se je v Italiji najboljšim pridružil šele v zadnjih letih, je premoč kronal v drugem polčasu, ko je moral vratar Athletica Iago Herrerin po žogo v mrežo kar trikrat. Foto: Reuters

Nemški predstavnik v ligi prvakov je vedel, da bo imel opravka z najbolj zahtevnim gostovanjem v skupini. Vseeno je verjel, da lahko iztrži več od visokega poraza. Katalonski trener Josep Guardiola, ki je v prejšnji sezoni vodil Bayern, dobro pozna Borussio iz Mönchengladbacha. To je izkoristil. Na krilih trikratnega strelca Sergia Agüera je poskrbel za enega najhujših porazov Borussie. | Foto: Reuters Nemški predstavnik v ligi prvakov je vedel, da bo imel opravka z najbolj zahtevnim gostovanjem v skupini. Vseeno je verjel, da lahko iztrži več od visokega poraza. Katalonski trener Josep Guardiola, ki je v prejšnji sezoni vodil Bayern, dobro pozna Borussio iz Mönchengladbacha. To je izkoristil. Na krilih trikratnega strelca Sergia Agüera je poskrbel za enega najhujših porazov Borussie. Foto: Reuters

Lekarnarji želijo v tej sezoni doseči več kot v prejšnji, ko so osvojili tretje mesto, ki ni zadoščalo za napredovanje v osmino finala lige prvakov. Slovenskemu reprezentantu Kevinu Kamplu in druščini je kazalo imenitno, saj so po 15 minutah vodili že z 2:0, nato pa so se ruski prvaki prebudili. V pičlih dveh minutah so še pred koncem prvega dela izenačili na 2:2, nato pa z disciplinirano igro poskrbeli, da se rezultat do konca srečanja ni spreminjal. Tako so se veselili prvega remija na nemških tleh. Pred tem so petkrat izgubili na evropskih gostovanjih pri nemških tekmecih. | Foto: Reuters Lekarnarji želijo v tej sezoni doseči več kot v prejšnji, ko so osvojili tretje mesto, ki ni zadoščalo za napredovanje v osmino finala lige prvakov. Slovenskemu reprezentantu Kevinu Kamplu in druščini je kazalo imenitno, saj so po 15 minutah vodili že z 2:0, nato pa so se ruski prvaki prebudili. V pičlih dveh minutah so še pred koncem prvega dela izenačili na 2:2, nato pa z disciplinirano igro poskrbeli, da se rezultat do konca srečanja ni spreminjal. Tako so se veselili prvega remija na nemških tleh. Pred tem so petkrat izgubili na evropskih gostovanjih pri nemških tekmecih. Foto: Reuters