8 let, 1 mesec

Zlatan Ljubijankić Omiya Ardija

Nedelja, 28. 9. 2014, 8.43

Ljubijankić jo je zagodel Novakoviću (video)

Na Japonskem je 26. krog ponudil slovenski nogometni obračun. Pomerila sta se Zlatan Ljubijankić in Milivoje Novaković, bolj zadovoljen pa je bil napadalec Omiye Ardije, ki je dosegel prekrasen gol.

Japonsko prvenstvo se je s koncem tedna prevesilo že v 26. krog, kluboma, kjer si nogometni kruh služita slovenskega legionarja, pa ne kaže najbolje. Oba sta v veliki nevarnosti, da izpadeta. Do konca je le še osem krogov, tako Omiya Ardija kot Shimizu S-Pulse pa sta na mestih (16. in 17.), ki vodita v drugo ligo.

V soboto je Omiya Zlatana Ljubijankića v derbiju začelja doma premagala Shimizu Milivoja Novakovića in ga po dolgem času prehitela na lestvici. Klub iz Saitame, ki je v prejšnji sezoni računal na pomoč obeh slovenskih napadalcev, nato pa je zvestobo klubu podaljšal le mlajši Ljubljančan, je goste ugnal z 2:1.

Prvi zadetek na tekmi je v 9. minuti dosegel Ljubijankić. Tridesetletni slovenski napadalec se je izkazal s spretnim strelom z glavo in dosegel šesti zadetek v tej sezoni. Toliko jih je v dresu Omiye dosegel tudi v prejšnji. Novaković, z desetimi goli si deli šesto mesto na lestvici najboljših strelcev japonskega prvenstva, se tokrat ni vpisal med strelce, je pa sodeloval pri atraktivnem zadetku svoje ekipe, ko je s podajo z glavo zaposlil Takujo Hondo, ta pa je s spektakularnim volejem v 50. minuti spravil žogo v mrežo Omiye in poskrbel za začasno izenačenje (1:1). Omiya se ni predala in v 73. minuti dočakal zmagoviti zadetek, zelo pomemben v boju za obstanek.

Slovenska napadalca se bosta kmalu vrnila v domovino, saj ju oktobra čakata kvalifikacijski tekmi s Švico (9. oktober v Mariboru) in Litvo (12. oktober v Vilni).