24. 10. 2018,
23.10

1 leto

Thermometer Blue 0,28

UEFA liga prvakov Samir Handanović Jaka Bijol Jan Oblak Jan Oblak Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo

Sreda, 24. 10. 2018, 23.10

1 leto

Liga prvakov, skupinski del (3. krog)

Handanović poražen iz Barcelone, Oblak se potolčen vrača v Madrid

Samir Handanović | Nogometaši Barcelone so za hrbet Samirja Handanovića žogo spravili dvakrat. | Foto Reuters

Nogometaši Barcelone so za hrbet Samirja Handanovića žogo spravili dvakrat.

Tako Samir Handanović kot Jan Oblak sta v tretjem krogu skupinskega dela lige prvakov prvič izgubila. Prvi je z Interjem z 0:2 klonil pri Barceloni, drugi pa je doživel polom v Dortmundu, kjer je Borussia madridski Atletico premagala kar s 4:0. Že v torek je Juventus s Cristianom Ronaldom zmagal z 1:0 v gosteh pri Manchester Unitedu. Real Madrid je le dočakal zmago, a proti Viktorii Plzen (2:1) ni bil prepričljiv. Jaka Bijol zaradi poškodbe ni igral za moskovski CSKA, ki je visoko izgubil pri Romi.

Jose Mourinho
Sportal Žalili so ga, Mourinho pa je spet pokazal tri prste

Barcelona je bila, čeprav brez poškodovanega Lionela Messija, v generalki za nedeljski el clasico, ki jo čaka v španskem prvenstvu, prevelik zalogaj za Inter. Milančani, ki so v ligo prvakov, v katero so se vrnili po nekaj letih, štartali z dvema zmagama, so izgubili z 0:2. Samirja Handanovića, ki je poskrbel za nekaj obramb, je v prvem polčasu premagal Rafinha, v drugem pa še Jordi Alba.

Marcelo Brozović Inter Barcelona
Sportal Hrvat atraktivno rešil Handanovića in nasmejal Messija #video

V isti skupini sta PSV in Tottenham v Eindhovnu remizirala z 2:2, tako da imajo Milančani še vedno pet točk prednosti na drugem mestu.

Jan Oblak je bil na štadionu Signal Iduna Park v Dortmundu kar štirikrat premagan. | Foto: Reuters Jan Oblak je bil na štadionu Signal Iduna Park v Dortmundu kar štirikrat premagan. Foto: Reuters

Podobno velja za Atletico v svoji skupini, pa čeprav so Madridčani v Dortmundu doživeli polom. Jan Oblak, ki je v reprezentanci "poškodovan", v klubu pa "zdrav" in vseskozi brani, je tokrat prejel kar štiri zadetke. Borussia je potrdila odlično formo, ki jo kaže v uvodu te sezone, in spet navdušila, zmagala je s 4:0 in je z maksimalnim številom točk zelo blizu napredovanja.

Jan Oblak
Sportal Jan Oblak kar ni mogel verjeti, a njegov trener ni delal drame

V skupini D je Porto zmagal v gosteh pri moskovski Lokomotivi, medtem ko sta Schalke in Galatasaray remizirala. Argentinec Angel Di Maria je v skupini C PSG z golom v 94. minuti za remi z 2:2 rešil pred porazom proti Napoliju pred domačimi navijači, ki bi močno zapletel položaj francoskega prvaka. Na drugi tekmi skupine je Liverpool razbil Crveno zvezdo s 4:0.

Cristiano Ronaldo se je vrnil na štadion Old Trafford, na katerem se je pred leti izstrelil med zvezde. | Foto: Reuters Cristiano Ronaldo se je vrnil na štadion Old Trafford, na katerem se je pred leti izstrelil med zvezde. Foto: Reuters

Ronaldo se je z Old Trafforda vrnil z zmago, trenerju Reala gori pod nogami

V torkovi poslastici večera v Manchestru, ki jo je dodatno začinila vrnitev Cristiana Ronalda k svojemu nekdanjemu klubu, so prevladovali gostje iz Torina. Bili so boljši v vseh pogledih in zasluženo dosegli novo zmago. Edini zadetek na tekmi smo videli že v prvem polčasu, ko je zmedo v domači obrambi kaznoval Argentinec Paulo Dybala.

Real kljub krizi na domačem terenu v Evropi ostaja bolj konkurenčen. Upravičil je vlogo favorita proti Viktorii Plzen, a ni šlo povsem gladko. V prvem polčasu je zadel samo Karim Benzema, v nadaljevanju še Marcelo, Čehi pa so poskrbeli za razburljivo končnico po znižanju Patrika Hrošovskega v 79. minuti. Real je zaradi poškodbe Marcela v končnici ostal le z desetimi igralci, a zdržal in ubranil tesno zmago.

Julen Lopetegui je po kar štirih porazih in remiju na zadnjih petih tekmah ter najslabšem štartu v špansko prvenstvo v zgodovini kluba tokrat le zmagal, a Real pod njegovim vodstvom spet ni bil prepričljiv. V Španiji se sprašujejo in ugibajo o tem, ali bo nekdanji španski selektor, ki je v Madrid prišel pred začetkom sezone, na nedeljskem el clasicu v Barceloni sploh še na klopi evropskega prvaka.

V drugi tekmi skupine H je Roma na krilih dvakratnega strelca Edina Džeka nadigrala moskovski CSKA (3:0), za katerega 19-letni slovenski reprezentant Jaka Bijol, ki se je z reprezentančne akcije vrnil s poškodbo, tokrat ni igral.

Bayern je za nekaj časa utišal svoje kritike. | Foto: Reuters Bayern je za nekaj časa utišal svoje kritike. Foto: Reuters

Ranjeni Bayern se je razveselil zmage nad AEK. Bavarci so se dolgo mučili s trdoživimi Grki, nato pa v dveh minutah dvakrat zadeli v polno (Martinez, Lewandowski) in dosegli novo zmago. Vseeno ostajajo drugi na lestvici, saj je Ajax nove tri točke vknjižil proti Benfici.

Omenimo še dogajanje v Ukrajini. Šahtar se je Manchester Cityju upiral pol ure, potem pa so gostje vprašanje zmagovalca razrešili v petih minutah. Zadela sta David Silva in Aymeric Laporte, v drugem polčasu je gladko zmago potrdil Bernardo Silva.

Sportal Šokantni posnetki: navijači CSKA huje poškodovani #video
Sportal 19-letni mladenič iz Vuzenice, ki se mu je čez noč spremenil svet #video