Liga Europa, kvalifikacije, 3. krog (povratne tekme)

Zdaj je jasno, Mariborčani za ligo Europa z bolgarskim prvakom

1

Andraž Šporar | Andraž Šporar si je s Slovanom zagotovil nastop v play-offu kvalifikacij. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Andraž Šporar si je s Slovanom zagotovil nastop v play-offu kvalifikacij.

Nogometaši Maribora bodo konec avgusta igrali v zadnjem krogu kvalifikacij evropske lige z bolgarskim prvakom Ludogorcem. Ti so valižanskega prvaka New Saints izločili s skupnim izidom kar 9:0. Andraž Šporar in Kenan Bajrić se veselita napredovanja v play-off kvalifikacij, Kenan Fatkić je s Thunom izpadel.

V torek je bil od Slovencev na delu le Andraž Šporar. Njegov Slovan iz Bratislave je na Irskem pri Dundalku še drugič zmagal (3:1) in se veselil napredovanja. Šporar, ki je odigral vseh 90 minut se sicer ni vpisal med strelce, je pa podal za prvi gol in vodstvo Slovana, Kenana Bajrića ni bilo v ekipi.

V sredo, ko je pozornost plenil superpokalni spopad med Liverpoolom in Chelseajem v Istanbulu, so bile odigrane tri tekme s klubi brez slovenskih nogometašev, napredovali pa so Ararat Amrmenia, Vitoria Guimares in Legia Varšava.

Fatkić napredoval, Palčič in Ožbolt izpadla

Kenan Fatkić je s švicarskim Thunom izpadel. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Kenan Fatkić je s švicarskim Thunom izpadel. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Slovenci so bili na delu tudi v četrtek. Prvak Moldavije Šerif Tiraspol Mateja Palčiča je gostoval na stadionu Friends Arena v Stockholmu, kjer je doma mariborski znanec AIK Solna. S švedskim prvakom je remiziral (1:1) in se poslovil od Evrope.

Švicarski Thun, klub slovenskega legionarja Kenana Fatkića, je z 1:2 izgubil pri moskovskem Spartaku, ki je dobil že prvo tekmo v gosteh s 3:2. Fatkić je tekmo začel v prvi postavi in igral do 63. minute.

Strasbourg je izločil Lokomotiv iz Plovdiva, za katerega igra tudi Alen Ožbolt, ki se je v tej evropski sezoni že vpisal med strelce. Tokrat je pri porazu z 0:1 odigral vseh 90 minut, a končal evropsko sezono.

Malmö, ki je izločil Domžale, je v gosteh izgubil z 0:1, a je za njegovo napredovanje zadoščala zmaga 3:0 s prve tekme proti Zrinjskemu, evropski krvnik Olimpije, turški Yeni Malatyaspor, pa je doma sicer z 1:0 premagal Partizan, a je ta napredoval zaradi visoke zmage v Beogradu (1:3).

Potrjen dvoboj Maribor - Ludogorec

Mariboru je v 3. krogu kvalifikacij za ligo prvakov proti Rosenborgu spodletelo, zato bo evropsko sezono nadaljeval v play-offu evropske lige, kjer se bo pomeril z bolgarskim prvakom Ludogorcem, ki je s skupnim izidom 9:0 izločil najboljši valižanski klub The New Saints. Bolgari so na prvi tekmi ponižali Otočane s 5:0, na povratni tekmi v Wrexhamu pa napredovanje potrdili s 4:0.