Robert Berić Liga Europa Samir Handanović Josip Iličić Bojan Jokić Džengis Čavušević Nejc Skubic

Četrtek, 20. 10. 2016, 22.59

Liga Europa, 3. krog

Zanesljivi Handanović si je oddahnil, Iličić ostal na klopi

Pogba | Foto Reuters

V 3. krogu skupinskega dela evropske lige so bili dejavni mnogi slovenski legionarji. Inter Samirja Handanovića je na San Siru dosegel izjemno pomembno zmago proti Southamptonu, Fiorentina Josipa Iličića je bila zanesljiva pri Liberecu, St. Etienne Roberta Berića pa je slavil pred domačimi gledalci. Manchester United suvereno prek Fenerbahčeja.

Manchester United je v enem izmed derbijev večera na Old Traffordu gostil Fenerbahče in z zmago s 4:1, do katere je prišel tudi z dvema uspešno izvedenima 11-metrovkama, v skupini A prehitel turškega velikana ter se približal prvemu cilju, napredovanju med 32 najboljših ekip v ligi Europa. Dva zadetka za rdeče vrage je že v prvem polčasu dosegel Paul Pogba, častni zadetek Turkov pa je prispeval nekdanji član Uniteda Robin van Persie.

"Italijansko-francoski" trio s polnim plenom

Fiorentina Josipa Iličića, ki je tekmo spremljal s klopi, je vrh lestvice zadržala z drugo zmago, h kateri je dva zadetka prispeval Dalmatinec Nikola Kalinić. Vijolice so v gosteh s 3:1 ugnale Slovan iz Libereca.

Od legionarjev, ki si kruh služijo v Italiji, je bil na pomembnem preizkusu Samir Handanović. Ta je z Interjem po dveh zaporednih porazih v evropski ligi in tudi rezultatski krizi v serie A vknjižil prve točke in zmago v ligi Europa. Slovenski vratar je ob zmagi z 1:0 nad Southamptonom ohranil mrežo nedotaknjeno, izkazal se je predvsem ob koncu tekme, ko so Angleži napadali za izenačenje.
Samir Handanović je zaustavil vse poskuse Southamptona in s soigralci vknjižil prepotrebne tri točke. | Foto: Reuters Samir Handanović je zaustavil vse poskuse Southamptona in s soigralci vknjižil prepotrebne tri točke. Foto: Reuters
Slovenski napadalec Robert Berić, ki so ga v zadnjih tednih pestile zdravstvene težave, je na obračunu St. Etienna s Qabalo - bogati klub iz Azerbajdžana je v odločilnem krogu kvalifikacij izločil Mariborčane - igral od 62. minute in se po avtogolu Ricardinha veselil tesne zmage.

Remi treh legionarjev

Turški Konyaspor Nejca Skubica je prvo evropsko točko ujel pri Bragi, kjer so Turki vodili že v deveti minuti, na koncu pa so iztržili remi. Skubic je igral vso tekmo.

V slovenski skupini L je Zürich Džengisa Čavuševića v Bukarešti remiziral, Čavušević je igral od 78. minute in podal za remi. Villarreal Bojana Jokića – ni ga bilo v postavi rumene podmornice –, pa je v Turčiji po zaostanku z 0:2 v drugem polčasu dvakrat zadel in prišel do točke.