7. 8. 2015,
17.40

8 let, 1 mesec

nemški pokal Tim Matavž Zlatko Dedić Dominic Maroh Kevin Kampl Mišo Brečko Nik Omladič

Petek, 7. 8. 2015, 17.40

Kamplovi visoko slavili, med zmagovalci tudi Tim Matavž

Zelenice najboljših nemških klubov so bile sredi tedna rezervirane za pokalne obračune. Bayern je zlahka izločil Wolfsburg, napredovali so tudi trije

V torek sta bila dejavna dva nemška kluba s slovenskima legionarjema. Drugoligaš FSV Frankfurt je gostil berlinsko Hertho in izgubil z 1:2, a so gostje do napredovanja prišli šele po podaljških. Zlatko Dedić je za Frankfurtčane igral od prve do 83. minute. Veliko bolj zadovoljni so pri Nürnbergu Miša Brečka, ki je igral vso tekmo. Fortuno Düsseldorf so odpravili s 5:1.

Veliki derbi je bil v Wolfsburgu, kjer je gostoval v tej sezoni sijajni Bayern. Tudi tokrat je dokazal svojo premoč in zmagal s 3:1, potem ko je že v prvem polčasu razblinil vse dvome o zmagovalcu.

V sredo je Bayer v bližnjem Kölnu gostoval s Kevin Kamplom in visoko s 6:0 zmagal proti nižjeligašu Viktorii, ki je pred leti v svoje vrste vabila tudi Milivoja Novakovića ter .

Uspešno je zgodbo zaključil tudi Augsburg Tima Matavža, ki je s 3:0 premagal Freiburg v gosteh in šel naprej.

Nik Omladič z Braunschweigom gostoval pri Reutlingenu in slavil s 4:0 ter si zagotovil napredovanje. To pa žal ni uspelo Dominicu Marohu, ki je s Kölnom gostoval pri Bremnu in izgubil z 0:1.

Vrhunec sredinega večera je potekal v Gelsenkirchnu, kjer sta se pomerila soseda Schalke in Borussia Mönchengladbach. Z 2:0 je bil boljši slednji.