Sreda, 16. 11. 2016, 6.39

Južnoameriške kvalifikacije za SP 2018, 12. krog

Ne joči, Argentina. Vrnil se je mojster Messi!

Lionel Messi | Foto Reuters

Po štirih tekmah brez zmage in dveh zaporednih porazih v kvalifikacijah za SP 2018 je Argentina le zmagala. S 3:0 je odpravila Kolumbijo. Predvsem po zaslugi strelca in dvakratnega podajalca Lionela Messija, ki je po tekmi pojasnil, zakaj se je reprezentanca zavila v medijski molk. Vodilna Brazilija je zmagala že šestič zapored. Čile je bil s 3:1 boljši od Urugvaja.

Argentina do tekme s Kolumbijo ni zmagala že štiri tekme zapored, nazadnje je v velikem derbiju južnoameriškega nogometa izgubila proti Braziliji z 0:3. Po dveh zaporednih porazih je padla na šesto mesto kvalifikacijske skupine, ki ob koncu pomeni slovo od sanj o nastopu na zaključnem turnirju v Rusiji.

Mojstrski zadetek Lionela Messija proti Kolumbiji:

Tokrat so Argentinci zmagali s 3:0. Predvsem Lionel Messi je bil tisti, ki je poskrbel za zmago. Najprej je v 10. minuti z mojstrskim prostim strelom zadel za 1:0, potem je v 25. minuti poskrbel za izjemno podajo za gol izkušenega Lucasa Pratta, ki je v napadu nadomestil zvezdnika Juventusa Gonzala Higuaina. V zaključku tekme je kapetan in najboljši strelec Argentine podal še za gol Angela Di Marie, ki je v 84. minuti postavil končni izid tekme.

Argentina je po tej zmagi na lestvici preskočila Kolumbijo in je zdaj na petem mestu, ki prinaša dodatne kvalifikacije. Med kandidati za tekmo ni bilo napadalca Ezequiela Lavezzija. Po zapisu argentinskega novinarja, da so dan pred tekmo zalotili napadalca med kajenjem marihuane, so gavči prekinili stike s predstavniki sedme sile in se odločili za medijski molk.

Zvezdnik londonskega Arsenala Alexis Sanchez je z dvema goloma poskrbel za zmago Čila. | Foto: Reuters Zvezdnik londonskega Arsenala Alexis Sanchez je z dvema goloma poskrbel za zmago Čila. Foto: Reuters

Brazilija šestič zapored, Sanchez odločil drugi derbi

Čile je z goloma Alexisa Sancheza s 3:1 premagal Urugvaj, ki je na začetku tekme prešel v vodstvo, ko ga je z novim golom osrečil najboljši strelec kvalifikacij Edinson Cavani. Kljub porazu Urugvaj ostaja na drugem mestu, za vodilno Brazilijo pa zaostaja že štiri točke.

Petkratni svetovni prvaki so v drugem polčasu strli odpor Peruja. Najprej se je v Limi med strelce vpisal 19-letni zvezdnik Gabriel Jesus (peti gol v šestem nastopu), zmago pa je potrdil Renato Augusto. To je bila že šesta zaporedna brazilska zmaga pod vodstvom selektorja Titeja. Tako uspešnega niza ni imela Brazilija v kvalifikacijah za SP že skoraj 50 let. Nazadnje se je lahko z njim pohvalila v kvalifikacijah za SP 1970 (Mehika), kjer je osvojila naslov svetovnega prvaka.

Zadetek brazilskega najstnika proti Peruju:

Do tega kroga zadnjeuvrščena Bolivija je pripravila nov šok Paragvaju, potem ko ga je premagala z 1:0, čeprav je imela po uri igre zaradi rdečega kartona igralca manj.

Ekvador je doma zlahka pričakovano odpravil Venezuelo, ki je zdaj zadnja, in je še naprej na dobri poti do končnega uspeha.