1. 10. 2017,
23.06

Thermometer Blue 0,08

italijansko prvenstvo AC Milan Juventus Inter Samir Handanović Jasmin Kurtić Josip Iličić Andrej Kotnik Valter Birsa Boštjan Cesar

Nedelja, 1. 10. 2017, 23.06

Italijansko prvenstvo, 7. krog

Atalanta s Slovencema kot prva odščipnila točko Juventusu, derbi kroga Romi

Josip Iličić Juventus | Foto Reuters

Na zadnji tekmi 7. kroga serie A je Atalanta Jasmina Kurtića in Josipa Iličića po zaostanku z 0:2 remizirala z Juventusom (2:2). Ta prvič v sezoni ni osvojil vseh treh točk. Aktualni državni prvaki so imeli v 84. minuti 11-metrovko za zmago, a je strel Paula Dybale zaustavil Etrit Berisha.

V derbiju kroga je Roma z 2:0 slavila pri Milanu. Slovenski vratarski dvoboj med Beneventom Vida Belca in Interjem Samirja Handanovića je tesno dobil zadnji. Verončana Valter Birsa in Boštjan Cesar sta s soigralci dosegla pomembno zmago proti Fiorentini, Crotone Andreja Kotnika, ki ga ni bilo v postavi, je remiziral z novincem Spalom. Najvišjo zmago je vknjižil Lazio, ki je s 6:1 odpihnil Sassuolo, Napoli pa je z zanesljivo zmago nad Cagliarijem skočil na vrh.

Italijansko prvenstvo, 7. krog:

Nedelja:

Atalanta : Juventus 2:2
Caldara 31., Cristante 67.; Bernardeschi 21., Higuain 24.
(Jasmin Kurtić je igral do 56. minute, Josip Iličić je vstopil v 32. minuti in igral do konca tekme)

*tekma se je začela ob 20.45

Napoli : Cagliari 3:0 (2:0)
Hamšik 4., Mertens 40., Koulibaly 47.

Benevento : Inter 1:2 (1:2)
D`Alessandro 42.; Brozovic 19., 22.
(Vid Belec je vso tekmo branil za Benevento, Samir Handanović pa za Inter.)

Chievo : Fiorentina 2:1 (1:1)
Castro 25., 46.; Simeone 6.
(Valter Birsa je za Chievo igral do 73. minute in podal ob prvem zadetku, Boštjan Cesar je v igro vstopil v 70. minuti.)

Lazio : Sassuolo 6:1 (1:1)
Alberto 46., 57., de Vrij 56., Parolo 64., 69., Immobile 81./11-m; Berardi 27.

SPAL : Crotone 1:1 (1:0)