24. 9. 2017,
22.41

Thermometer Blue 0

Inter Samir Handanović Andrej Kotnik Boštjan Cesar Valter Birsa Vid Belec Jasmin Kurtić Josip Iličić Fiorentina Lazio Napoli Juventus AC Milan italijansko prvenstvo

Nedelja, 24. 9. 2017, 22.41

Italijansko prvenstvo, 6. krog

Handanovićev Inter ne popušča, Iličić in Kurtić do točke pri nekdanjem klubu

Samir Handanović | Foto Reuters

V 6. krogu italijanskega prvenstva je Inter Samirja Handanovića prišel še do pete zmage in še vedno diha za ovratnik vodilni dvojici - Napoliju in Juventusu. Črno-modrim je zmago (1:0) nad Genoo v zadnjih minutah tekme priboril Danilo D'Ambrosio. Josip Iličić in Jasmin Kurtić sta z Atalanto remizirala v gosteh pri Fiorentini (1:1).

Josip ličić in Jasmin Kurtić sta v nedeljo z Atalanto gostovala pri svojem nekdanjem klubu Fiorentini in izgubila z 0:1. Oba sta bila na igrišču od prve minute. Oba sta bila v drugem polčasu zamenjana.

Crotone Andrej Kotnika, ki ga spet ni bilo v kadri ekipe, je do prve zmage v sezoni prišel po zmagoslavju nad Benevetnom Vida Belca.

Valter Birsa in Boštjan Cesar sta s Chievom premagala Cagliari. Birsa je igral do 76. minute, Cesar pa je tekmo spremljal s klopi.

Na prvi nedeljski tekmi je Sampdoria premagala AC Milana (2:0), ki počasi, a vztrajno izgublja stik z najboljšimi. Rossoneri so poleti za okrepitve zapravili skoraj 200 milijonov evrov, a tudi to ne bo dovolj, da bi se resno vpletli v boj za naslov italijanskega prvaka. Tega čakajo že vse od leta 2011.

Italijansko prvenstvo, 6. krog:

Sobota:
AS Roma : Udinese 3:1 (3:0)
Džeko 12., El Shaarawy 30., 45.; Larsen 90.

SPAL : Napoli 2:3 (1:1)
Schiattarella 13., Viviani 78.; Insigne 14., Callejon 72., Ghoulam 83.

Inglese 53., Stepinski 90.+3; R.K.: Pisacane 83./Cagliari
Valter Birsa (Chievo) je igral do 76. minute.
Boštjan Cesar (Chievo) ni dobil priložnosti za igro.

Crotone : Benevento 2:0 (1:0)
Mandragora 43., Rohden 57.
Andrej Kotnik (Crotone) ni bil v kadru ekipe.
Vid Belec (Benevento) je branil celotno srečanje.

Inter : Genoa 1:0 (0:0)
D'Ambrosio 88.; R.K.: Omeonga 90.+1, Taarabt 90.+3/oba Genoa
Samir Handanović (Inter) je branil celotno srečanje.

Verona : Lazio 0:3 (0:3)
Immobile 24./11-m., 41., Marušić 60.

Sassuolo : Bologna 0:1 (0:0)
Okwonkwo 89.; R.K.: Magnanelli 80./Sassuolo

Fiorentina : Atalanta 1:1 (1:0)
Chiesa 12.; Freuler 90.
Josip Iličić je za Atalanto igral 71 minut. Jasmin Kurtić je pri gostih igral 51 minut.