7. 2. 2022,
23.06

2 leti, 2 meseca

Thermometer Blue 0,26

Vid Belec Domen Črnigoj Josip Iličić Leo Štulac Petar Stojanović Samir Handanović AC Milan Inter Dušan Vlahović Juventus serie A italijansko prvenstvo

Ponedeljek, 7. 2. 2022, 23.06

Italijansko prvenstvo, 24. krog

Juventus izkoristil spodsljaj Atalante, Vlahović potreboval le 13 minut

Dušan Vlahović | Dušan Vlahović je za strelski prvenec v dresu Juventusa potreboval le 13 minut. | Foto Reuters

Dušan Vlahović je za strelski prvenec v dresu Juventusa potreboval le 13 minut.

Nogometaši Milana so v velikem spektaklu na San Siru spravili v žalost privržence vodilnega Interja. Čeprav so branilci naslova, za katere je vso tekmo branil kapetan Samir Handanović, vodili vse do 73. minute, je nato francoski napadalec Olivier Giroud z dvema zadetkoma poskrbel za preobrat gostov. Milan in Napoli (oba s tekmo več) sta se Interju približal na točko zaostanka. Atalanta je brez Josipa Iličića doma nepričakovano izgubila proti Cagliariju. To je izkoristil Juventus in se s pomočjo zadetkov novincev Dušana Vlahovića in Denisa Zakarie povzpel na četrto mesto.

Vodilni Inter je po 14 tekmah, pred tem je v serie A nazadnje izgubil 16. oktobra 2021 na gostovanju pri Laziu, moral priznati premoč tekmecu. Po zadetku Ivana Perišića, Hrvat je zadel v polno proti koncu prvega polčasa, se mu je dolgo časa nasmihala nova zmaga.

Olivier Giroud je dvakrat premagal Samirja Handanovića. | Foto: Reuters Olivier Giroud je dvakrat premagal Samirja Handanovića. Foto: Reuters

Rezultat se na 230. milanskem spektaklu "Derby della Madonnina" ni spreminjal vse do 73. minute, ko je francoski veteran Olivier Giroud premagal Samirja Handanovića in izenačil na 1:1. Nekdanji napadalec Arsenala je le šest minut pozneje poskrbel za popolni preobrat, rdeče-črni so se z zmago z 2:1 vodilnemu Interju (s tekmo več) približali na točko zaostanka.

Napoli po zmagi v Benetkah spet drugi

Domen Črnigoj je proti Napoliju odigral 70 minut. | Foto: Reuters Domen Črnigoj je proti Napoliju odigral 70 minut. Foto: Reuters Atalanta je v času nedeljskega kosila brez Josipa Iličića, ki zaradi psihičnih težav že nekaj časa ne kandidira za tekme moštva iz Bergama, nepričakovano ostala brez točk proti Cagliariju. Gostje so prišli do zmage po zaslugi dveh zadetkov Urugvajca Gastona Pereira, Atalanti pa je v 53. minuti spodrezala krila izključitev vratarja Juana Mussa.

Empoli je s pomočjo Petra Stojanovića in brez Lea Štulca, ki je obsedel na klopi, prišel do točke v Bologni, Domen Črnigoj pa je moral doma z Venezio priznati premoč Napoliju, ki se je vrnil na drugo mesto. Primorec je odigral 70 minut.

Josip Iličić
Sportal Kaj se dogaja pri Atalanti? Gasperini prečrtal Iličića.

Spodrsljaj Atalante je izkoristil Juventus. V Torinu je premagal Verono (2:0) in se na lestvici povzpel na četrto mesto. V napadu Juventusa je debitiral Srb Dušan Vlahović, nosilec največjega prestopa v letošnjem zimskem prestopnem roku. Juventus je zanj plačal Fiorentini več kot 80 milijonov evrov, 21-letni Srb pa si je izbral dres s številko 7, ki je v prejšnji sezonah pri stari dami krasil Cristiana Ronalda.

Poleg Dušana Vlahovića je strelski prvenec za Juventus dosegel tudi Švicar Denis Zakaria. | Foto: Reuters Poleg Dušana Vlahovića je strelski prvenec za Juventus dosegel tudi Švicar Denis Zakaria. Foto: Reuters

Za prvi zadetek za staro damo je potreboval le 13 minut in se na lestvici najboljših strelcev serie A izenačil z zvezdnikom Lazia Cirom Immobilejem. Drugi zadetek za Juventus je dal prav tako zimski novinec, nekdanji nogometaš Borussie Mönchengladbach in švicarski reprezentant Denis Zakaria.

V zadnji tekmi 24. kroga je Salernitana osvojila točko po remijo s Spezio. Vid Belec je na svojo priložnost čakal na klopi za rezerviste, a je ni dočakal.

Italijansko prvenstvo, 24. krog:

Sobota, 5. februar:
Roma : Genoa 0:0
R.K.: Zaniolo 90.+5/Roma; Oestigard 69./Genoa

Inter : Milan 1:2 (1:0)
Perišić 38.; Giroud 75., 79.: R.K.: T. Hernandez/Milan 90.+6
Samir Handanović (Inter) je branil vso tekmo.

Fiorentina : Lazio 0:3 (0:1)
Milinković-Savić 53., Immobile 71., Biraghi 81./ag.; R.K.: Torreira 86./Fiorentina

Nedelja, 6. februar:
Atalanta : Cagliari 1:2 (0:0)
Palomino 64.; Pereiro 50., 68.; R.K.: Musso 53./Atalanta
Josip Iličić (Atalanta) ni kandidiral za srečanje.

Bologna : Empoli 0:0
Petar Stojanović (Empoli) je odigral vso tekmo, Leo Štulac (Empoli) je ostal na klopi.

Sampdoria : Sassuolo 4:0 (2:0)