16. 12. 2021,
22.57

1 leto, 2 meseca

Thermometer Blue 0,08

Matija Boben Žan Majer Leo Štulac Vid Belec Petar Stojanović Domen Črnigoj italijanski pokal

Četrtek, 16. 12. 2021, 22.57

Italijanski pokal, 2. krog

Med 16 najboljših tudi Žan Majer, čaka ga Roma

Leo Štulac, Empoli | Leo Štulac je pomagal Empoliju do napredovanja. | Foto Guliverimage

Leo Štulac je pomagal Empoliju do napredovanja.

Po Domnu Črnigoju, ki je napredovanje Venezie nad Bobnovo Ternano zaznamoval z zadetkom, so se napredovanja v osmino finala italijanskega pokala razveselila tudi Petar Stojanović in Leo Štulac. Z Empolijem sta v gosteh po hudi drami odpravila Verono (4:3). Med najboljših 16 se je uvrstil tudi Žan Majer, ki je gostujočo zmago Lecceja nad Spezio pozdravil s klopi za rezervne igralce. Osem najboljših italijanskih klubov iz prejšnje sezone se bo tekmovanju pridružilo v osmini finala. Znani so že pari.

Pokalno lovoriko v Italiji brani Juventus, ki bo skupaj s sedmimi najboljšimi italijanskimi klubi (Inter, Milan, Atalanta, Lazio, Roma, Napoli in Sassuolo) izpustil začetna kroga italijanskega pokalnega tekmovanja. Pridružili se bodo šele v osmini finala.

Finale bo 11. maja 2022 na Olimpijskem stadionu v Rimu.

Samir Handanović
Sportal Handanović zaklenil vrata, Inter skočil na vrh

Italijanski pokal, 2. krog:

Torek, 14. december:
Venezia : Ternana 3:1 (0:0)
Heymans 49., Črnigoj 66., Forte 81.; Pettinari 53.
Domen Črnigoj (Venezia) je vstopil v igro v 60. minuti in dosegel drugi zadetek za ekipo, Matija Boben (Ternana) je igral vso tekmo.

Udinese : Crotone 4:0 (3:0)
Pussetto 20., 62., di Maio 28., Success 41./11-m

Genoa : Salernitana 1:0 (0:0)
Ekuban 76.
Vid Belec (Salernitana) ni branil, ampak sedel na klopi.

Sreda, 15. december:
Verona : Empoli 3:4 (1:1)
Cancellieri 18., Ilić 86., Ragusa 88.; La Mantia 15., Mancuso 66./11m, 70., Bajrami 74. R.K.: La Mantia 90.+3/Empoli
Leo Štulac (Empoli) je igral od 6. minute do 78. minute, v 38. minuti je prejel rumeni karton, Petar Stojanović (Empoli) je bil na klopi.

Cagliari : Cittadella 3:1 (2:0)
Deiola 16., Ceter Valencia 40., Pereiro 64.; Donnarumma 85.

Fiorentina : Benevento 2:1 (1:0)