13. 5. 2019,
22.55

4 leta, 11 mesecev

Thermometer Blue 0,93

italijansko prvenstvo Josip Iličić Jasmin Kurtić Vid Belec Luka Krajnc Rok Vodišek Samir Handanović Boštjan Cesar Valter Birsa Leo Štulac

Ponedeljek, 13. 5. 2019, 22.55

Italijansko prvenstvo, 36. krog

Handanović po zmagi nad Cesarjem skočil na tretje mesto, poraz Štulca

Josip Iličić | Josip Iličić je v Italiji vedno bližje ligi prvakov. | Foto Getty Images

Josip Iličić je v Italiji vedno bližje ligi prvakov.

V 36. krogu italijanskega prvenstva je Inter Samirja Handanovića z 2:0 ugnal Chievo Boštjana Cesarja in dosegel nujne točke v boju za ligo prvakov. Vseh 90 minut sta Slovenca v vlogi kapetanov svojih ekip preživela na igrišču. Parma Lea Štulca je z 1:4 klonila na gostovanju pri Bologni, slovenski nogometaš pa je tekmo spremljal s klopi za rezerve.

Frosinone, ki se poslavlja od serie A, je brez Luke Krajnca doma izgubil proti Udineseju, Sampdoria Vida Belca, ki je ponovno obsedel na klopi, pa je presenetljivo ostala doma brez točk proti Empoliju. Spal je brez poškodovanega Jasmina Kurtića namučil Napoli, a po tem, ko so gostje v 88. minuti zadeli za 2:1, nesrečno ostalo brez točke. Vrhunec nedeljskega dne je predstavljal obračun med Romo in prvakom Juventusom, ki so nastopili v novih dresih, a jim niso prinesli sreče. Sinovi volkulje so v zadnjih desetih minutah dosegli dva zadetka in se razveselili sladke zmage nad prvaki.

Nogometaši Atalante so s pomočjo Josipa Iličića premagali Genoo (2:1) in se s tekmo več povzpeli na fantastično tretje mesto, ki pa si ga je v ponedeljek z zmago povrnil milanski Inter.

Uvodna tekma 36. kroga v Bergamu v prvem polčasu ni ponudila zadetkov, nato pa so gostitelji zablesteli na začetku nadaljevanja in v pičlih osmih minutah dosegli dva zadetka. Josip Iličić igra od prve minute, Atalanta pa je z zmago (in tekmo več) poskočila na fenomenalno tretje mesto. V ligo prvakov vodijo štiri najboljša mesta, zato je evforija navijačev Atalante, ki bodo v sredo množično odpotovali na finale pokala v Rim, na vrhuncu.

Sportal Tako prijetne kot tudi neprijetne novice za Keka #video

Cagliari je brez pomoči Valterja Birse doma ostal praznih rok proti Laziu, AC Milan pa je z zmago v Firencah ohranil kandidaturo za ligo prvakov.