21. 4. 2024,
22.52

1 teden, 3 dni

Thermometer Blue 0,16

Kylian Mbappe Kylian Mbappe Le Havre Luka Elsner Lille Monaco Brest PSG Ligue 1 francosko prvenstvo

Nedelja, 21. 4. 2024, 22.52

Francosko prvenstvo, 30. krog

Mbappe na klopi, a golijada PSG-ja. Udarec za Elsnerjeve.

Luka Elsner | Le Havre Luke Elsnerja je izgubil zelo pomembno srečanje v boju za obstanek. | Foto Guliverimage

Le Havre Luke Elsnerja je izgubil zelo pomembno srečanje v boju za obstanek.

Na zadnji tekmi 30. kroga francoskega prvenstva je vodilni PSG, ki se je med tednom preko Barcelone zavihtel v polfinale lige prvakov, s 4:1 premagal. Parižani so že v prvem polčasu zabil vse štiri gole, od tega dva Goncalo Ramos. Pa je bil Kylian Mbappe na klopi. Pred tem je Monaco z 2:0 dobil dvoboj za drugo mesto z Brestom.

Borussia Atletico
Sportal Jan Oblak v nekaj minutah od raja do pekla, PSG šokiral Barcelono

Le Havre, ki ga vodi Luka Elsner, je izgubil izjemno pomembno tekmo v borbi za obstanek. Metz je Le Havre premagal z 1:0 in ga prehitel na lestvici, Elsnerjevi so tako padli na 16. mesto, ki prinaša dodaten boj za obstanek. Edini zadetek na tekmi za Metz je v 46. minuti prispeval Georges Mikautadze. Do konca rednega dela so še štirje krogi, Metz ima na varni strani, na 15. mestu, ki ga ohranja v prvi ligi, pred Le Havrom točko prednosti.

PSG je že v prvem polčasu zabil štiri gole, od tega dva Goncalo Ramos. Pa je bil Kylian Mbappe na klopi. | Foto: Reuters PSG je že v prvem polčasu zabil štiri gole, od tega dva Goncalo Ramos. Pa je bil Kylian Mbappe na klopi. Foto: Reuters

Med najboljšo četverico pa se je utrdil Lille, ki je tudi z 1:0 premagal Strasbourg. Edini gol je dosegel Jonathan David, s 17 goli drugi strelec lige. Vodilni Paris Saint-Germain je pričakovano ugnal Lyon. Končni izid je bil 4:1, kolikor je bil že po prvem polčasu. V tem so tako domači opravili večji del posla z dvema goloma Goncala Ramosa, enim Lucasa Beralda in avtogolom Nemanje Matića.

Do tega kroga drugouvrščeni Brest je ta položaj prepustil Monacu. Zasedba iz kneževine, ki za PSG zaostaja za enajst točk, je Brest v gosteh premagala z 2:0 po golih Denisa Zakarie in Takumija Minamina na koncu prvega in na začetku drugega polčasa. V sodniškem dodatku tekme sta bila pri Monacu izključena dva igralca, a to ni več vplivalo na razplet.