Messi po infarktni končnici rešil PSG, Neymar končal na nosilih

1

PSG Lionel Messi | PSG je s 4:3 prišel do zmage. | Foto Reuters

PSG je s 4:3 prišel do zmage.

Nogometaši PSG-ja so v 24. krogu francoskega prvenstva po pravi infarktni končnici premagali Lille s 4:3. Gol za zmago je v 95. minuti tekme dosegel Lionel Messi. Drugi Marseille je s 3:2 ugnal Toulouse, tretji Monaco pa z 2:1 Brest.

Monaco PSG
Sportal PSG prejel novo zaušnico, Marseille se je približal na -5

Marseillu v Toulousu po prvem polčasu ni dobro kazalo. Domači so vodili z 1:0, toda v drugem delu je prišlo do preobrata, gosti so dosegli tri gole in ohranili šampionske ambicije. Isto velja tudi za Monaco, ki je v Brestu že vodil z 2:0, v 86. minuti so domači sicer znižali, vendar zmage tekmeca niso ogrozili.

Messi rešil PSG

Parižani, ki so sredi tedna v ligi prvakov na prvi tekmo osmine finala izgubili proti Bayernu ter tako doživeli tretji poraz zapovrstjo v vseh tekmovanjih, so se proti Lillu želeli izogniti še četrtemu zaporednemu neuspehu, kar bi se jim zgodilo prvič po letu 2000.

Tekmo so dobro odprli, po podaji Neymarja je v 11. minuti zadel Kylian Mbappe. Brazilec pa je bil avtor drugega zadetka domačih, v 17. minuti mu je podal Vitinha. Gosti pa so se hitro vrnili v igro, v 24. minuti je za 2:1 poskrbel Bafode Diakite.

Neymarja so odnesli na nosilih. | Foto: Reuters Neymarja so odnesli na nosilih. Foto: Reuters

Jonathan David je izenačil za Lille v 58. minuti z bele pike, ta pa je dosegel svoj 15. gol sezone in se pridružil Folarinu Balogunu iz Reimsa na vrhu strelske lestvice. Njegov soigralec Jonathan Bamba je v 59. minuti Parižane pahnil na rob novega poraza, a se je PSG izvlekel najprej po zaslugi drugega Mbappejevega zadetka (87.), nato pa v 95. minuti še gola Lionela Messija.

Mbappe se je s tem pridružil Davidu in Balogunu pri 15 golih v sezoni, Neymar, ki je igro zaradi poškodbe gležnja zapustil na nosilih v 51. minuti, pa je pri 13 in 11 podajah, s čimer je prvi asistent lige. Drugi asistent je Messi z desetimi, Argentinec ima na svojem računu tudi 11 golov.

Angers Mihe Blažiča, ki je igral do 63. minute, je v soboto zabeležil nov poraz. Tokrat je bil z 2:1 boljši Strasbourg, Angers pa je z zgolj desetimi točkami še naprej prikovan na dno ligue 1.