5. 2. 2020,
20.56

4 leta, 3 mesece

Thermometer Blue 0,25

Amiens Luka Elsner Nantes PSG Neymar Denis Petrić Rene Krhin francosko prvenstvo

Sreda, 5. 2. 2020, 20.56

FRANCOSKO PRVENSTVO, 23. KROG

Elsner po točki v Lyonu padel na predzadnje mesto

Luka Elsner | Luka Elsner še 11. v nizu ni prišel do zmage v prvenstvu, a je lahko s točko v Lyonu zadovoljen. | Foto Reuters

Najboljši francoski klubi med tednom igrajo tekme 23. kroga prvenstva. Luka Elsner je bil z Amiensom na delu v sredo in prinesel točko (0:0) z zahtevnega gostovanja pri Lyonu. Vodilni PSG je že v torek z 2:1 preskočil Krhinov in Petrićev Nantes. Eden glavnih razlogov, da razlika ni bila še višja, je slovenski vratar Denis Petrić, ki je na koncu zbral pet obramb. Rene Krhin je obsedel na klopi kanarčkov.

Mladi slovenski strateg Luka Elsner je še 11. v nizu ostal brez zmage na klopi Amiensa, a mora biti z remijem v gosteh pri enem najbolj slovitih francoskih klubov, sedemkratnemu prvaku Lyonu, zadovoljen. Lyon, tudi udeleženec osmine finala lige prvakov, v tej sezoni v prvenstvu sicer ne blesti, saj je trenutno šele na sedmem mestu (v prejšnji sezoni je bil tretji), Amiens pa je prvič po štirih tekmah z gostovanja prišel neporažen. Amiens je po zmagi Nimesa sicer padel na predzadnje mesto prvenstvene lestvice po 23. krogu. Če bo tam tudi po koncu sezone, se bo preselil med drugoligaše.