Luka Elsner Denis Petrić Rene Krhin PSG Robert Berić francosko prvenstvo

Nedelja, 1. 12. 2019, 19.40

FRANCOSKO PRVENSTVO, 15. KROG

Krhinu se smeji, Beriću ne

Rene Krhin | Rene Krhin je v igro vstopil ob koncu tekme in pomagal obraniti prednost zadetka. | Foto Reuters

Nantes Reneja Krhina in Denisa Petrića je prvi decembrski dan z 2:1 ugnal Toulouse. Krhin je v igro vstopil v 88. minuti, Petrića ni bilo v kadru ekipe. Robert Berić je s St. Etiennom v zadnjih sekundah tekme klonil pri Rennesu. Slovenski napadalec ni dobil priložnosti za igro. Obračun med Monacom in vodilnim PSG je bil zaradi močnih padavin odpovedan

Mladi slovenski nogometni trener Luka Elsner, ki je v prejšnjem krogu doživel visok poraz proti Strasbourgu (0:4), je ostal praznih rok tudi na sobotnem gostovanju v Montpellierju (2:4). Do 54. minute, ko je bil rezultat 1:1, je kazalo na uspeh gostov, nato pa jim je načrte pokvaril rdeči karton napadalca Juana Otera. Gostitelji so hitro dosegli tri zadetke in si tlakovali pot do zmage. Elsner je z Amiensom doživel tretji zaporedni poraz.

V uvodnem dejanju 15. kroga francoskega prvenstva je Marseille z 2:1 ugnal Brest in prišel še do četrte zaporedne ligaške zmage. Vodilnim Parižanom se je približal le na pet točk zaostanka.