Nedelja, 16. 4. 2023, 17.20

1 leto

Druga liga, 25. krog

Aluminij samo še dve točki za vodilno Rogaško

druga liga Krka | Krka je v 25. krogu z 1:0 premagala Primorje. | Foto Grega Valančič/Sportida

Krka je v 25. krogu z 1:0 premagala Primorje.

Vodilna ekipa 2. SNL Rogaška je v 25. krogu prvenstva oddala točki Jadranu Dekani, potem ko nobena od ekip ni zatresla nasprotne mreže. Drugouvrščeni Aluminij je dan pozneje z 2:0 premagal Beltince in se tako Slatinčanom približal na dve točki.

Robert Pevnik Aluminij
Sportal Rogaški tri, Aluminiju ena, razlika zdaj štiri točke

Na edini nedeljski tekmi v drugoligaški konkurenci so Kidričani z 2:0 premagali Beltince Klima Tratnjek, oba gola sta padla v drugem polčasu. Prvega je v 59. minuti dosegel Daniel Skiba, drugega pa osem minut pozneje Nik Marinšek.

Točko je osvojilo tudi zadnjeuvrščeno Krško, ki se je brez golov razšlo z Vitanest Biljami, nogometaši iz Grosupljega pa so z 1:0 ugnali tekmece iz Slovenske Bistrice in učvrstili položaj na sredini prvenstvene razpredelnice. Bistričani v boju za obstanek nujno potrebujejo točke.

V tekmah ekip z vrha je Krka že v petek tesno z 1:0 ugnala Primorje eMmundio, Ilirija 1911 pa je bila zanesljiva v tekmi z Roltekom Dobom in zmagala s 5:2. Za visoko zmago Ilirijanov ima največ zaslug Matej Poplatnik, ki je dosegel "hat trick", Ljubljančanom pa so z avtogolom za vodilni zadetek pomagali tudi tekmeci. Krka se je bolj namučila s primorsko zasedbo, nazadnje je zmagala z zadetkom Josipa Majića z bele točke.

V preostalih petkovih tekmah je Triglav doma izgubil z Rudarjem z 1:2, Nafta 1903 in Fužinar Vzajemci sta igrala 1:1.