16.34

Četrtek, 16. 8. 2012, 16.34

Barcelona in Betis silovito v novo sezono

Pa se je začela tudi španska liga. Začetek je po okusu pristašev Barcelone, ki je prišla do treh točk. Real Madrid je remiziral v derbiju proti Valencii.

Real, ki se pred to sezono kar nekoliko presenetljivo še sploh ni okrepil, je v derbiju kroga na prepolnem Santiagu Bernabeu v Madridu gostil Valencio. Po desetih minutah igre je kazalo na zmago Madridčanov, ko je zadel Argentinec Gonzalo Higuain, ki je tokrat dobil prednost pred Karimom Benzemajem. Pred konec prvega polčasa je izenačil Brazilec Jonas Goncalves in, kot se je izkazalo pozneje, postavil končni izid. Domači zvezdnik Cristiano Ronaldo, ki je igral vso tekmo, bo tako vsaj nekaj dni v senci velikega rivala Lionela Messija. Ta ni potreboval dolgo, da je nadaljeval tam, kjer je ostal v minuli sezoni. Pri zabijanju golov. Že v 11. minuti je zadel prvič, pet minut za tem pa še drugič. Barcelona je proti Realu Sociedadu na domačem igrišču navdušila in zmagala s 5:1. Preostale zadetke so dosegli povratnika po poškodbi Carles Puyol in David Villa ter Pedro Rodriguez. Omeniti velja, da je v domači enajsterici od prve minute zaigral Jordi Alba, ki je na Camp Nou prišel pred začetkom sezone.

Od preostalih rezultatov gre izpostaviti zmago Malage z 1:0 nad Celto iz Viga. Predvsem zaradi gola Fabricea Olinge, ki je prvi prvoligaški gol zabil pri 16 letih in 98 dneh, kar je nov rekord. Postal je najmlajši strelec v zgodovini La Lige. Kamerunski napadalec prihaja iz Malagine mladinske šole. Doslej je imel rekord Iker Munian, ki je za Athletic Bilbao leta 2009 zadel star 16 let in 289 dni. Celta je bila na prvi tekmi nove sezone španskega prvenstva sicer blizu remija, saj so ob koncu zadeli vratnico.