Sreda, 1. 3. 2017, 22.49

Angleški pokal FA, 1/8 finala, ponovljena tekma

Konec za mladega Slovenca, ki je bil v Manchestru pol ure v nebesih

Jon Gorenc Stanković | Foto Getty Images

V ponovljeni tekmi osmine finala angleškega nogometnega pokala (prva se je končala z 0:0) je Huddersfield Town Jona Gorenca Stankovića v gosteh pri Manchester Cityju izgubil z 1:5 in se poslovil od tekmovanja.

Jon Gorenc Stanković, 21-letni nekdanji nogometaš Domžal, je v Manchestru igral od prve do zadnje minute in bil eden izmed tragičnih junakov tekme.

Njegov Huddersfield Town je namreč po sedmih minutah presenetljivo prišel do vodstva in ga držal vse do 30. minute, ko je Manchester City izenačil. Štiri minute pozneje je prav mladi slovenski nogometaš zagrešil enajstmetrovko, ki jo je v gol spremenil Sergio Agüero. Potem so zvezdniki iz Manchestra, ki jih s klopi vodi Josep Guardiola, zadeli še trikrat in zanesljivo napredovali med najboljših osem.

Tam so se znašli še Arsenal, Lincoln City, Manchester United, Tottenham, Chelsea in Millwall.

Angleški pokal FA, 1/8 finala, ponovljena tekma:

Manchester City : Huddersfield Town 5:1 (3:1)
Sane 30., Agüero 34./11m, 73., Zabaleta 38., Iheanacho 91.; Bunn 7.
Jon Goren Stanković je za Huddersfield Town igral vso tekmo in v 34. minuti prejel rumeni karton.