poraz Darušafaka Real Madrid Evroliga solze Luka Dončić Luka Dončić

Petek, 21. 4. 2017, 23.37

Čustva so preplavila Luko Dončića, ki ni mogel zadržati solz #video

3

Na drugi četrtfinalni evroligaški tekmi med Real Madridom in Darušafako, ki je presenetljivo pripadla drugi (84:80), se Luka Dončić sicer ni vpisal med strelce, a je dobro polnil statistični koloni pri podajah in skokih. V začetku zadnje četrtine ga je trener Pablo Laso postavil na klop, kjer so na plan prišla čustva in mu v oči privabila solze. Včasih pozabimo, da je Luka šele pred kratkim dopolnil 18 let.

Nadarjeni slovenski košarkar Luka Dončić nas je že mnogokrat razveselil in pri vsega 17 ter zdaj 18 letih pričaral številne izvrstne predstave. Večkrat govorimo, da igra kot izkušen košarkarski maček, ob tem pa pozabimo, da je še vedno rosno mlad.

Na zadnji evroligaški tekmi ga je trener Pablo Laso v 32. minuti postavil na rezervno klop, Luka pa je dal vedeti, da s svojo predstavo ni bil zadovoljen. Po pogovoru s trenerjem, ki ga je hotel potolažiti, so pri Luki na plan udarila čustva in mu v oči privabila solze.

Luka je do tistega trenutka v enajstih minutah igre zbral šest podaj in pet skokov, na tekmi z Darušafako pa mu ni stekel met. Iz igre je namreč metal 0/4.

Tolažil ga je tudi trener Laso:

Slovenski čudežni deček je na parket stopil ob koncu tekme, ko je Darušafaka vodila z 82:78. Luka je takrat žogo ukradel, Real pa je rezultat znižal na dve toči zaostanka, a so se gostje na koncu s 84:80 veselili velike zmage.

Kraljevi klub je z nekoliko nepričakovanim porazom izgubil prednost domačega igrišča. Četrtfinalna serija, ki se igra na tri dobljene tekme - trenutno je v zmagah 1:1 -, se zdaj seli v Istanbul. Darušafaka bo imela tako pred svojimi navijači priložnost, da preseneti favoriziranega tekmeca in se uvrsti na zaključi turnir najboljše četverice elitnega evropskega klubskega tekmovanja. Naslednji dve tekmi bodo odigrali v Turčiji, morebitno odločilno peto pa spet v Madridu.